Маріїнський
- Релакс та відпочинок
- Парки
- Маріїнський
Показати зміст
Маріїнський парк, який можна порівняти з перлиною мегаполісу, справжнім оазисом, місцем, де багато хто воліє відпочивати, насолоджуватися тишею, тріпотінням вітру, чудовими краєвидами, що відкриваються на Дніпро і урядовий квартал.
Опис Маріїнського парку
Спочатку вся сучасна паркова територія не вирізнялася особливою привабливістю, яскравістю і багатою рослинністю. Кілька століть тому тут не було нічого, крім пагорбів і низькорослих чагарників. Першим архітектурним об'єктом у цьому місці став Маріїнський палац, будівництво якого було завершено 1752 року. За розпорядженням Петра I частина пагорбів була облагороджена і перетворена на військовий плацдарм. Лише через століття було прийнято рішення розбити парк на території царської резиденції.
Після виконання будівельних робіт з реконструкції однойменного палацу, які проводилися в період 1868-1870 років, за велінням імператриці Марії, дружини Олександра II, почалося облаштування спеціального місця для прогулянок. Зусиллями садівника Недзельського протягом 4 років було обладнано повноцінний парк, оформлений в аристократичному, англійському стилі. До певної міри результат праці цього талановитого фахівця можна вважати найкращим проявом садово-паркового мистецтва періоду 18-19 століть.
Спочатку у парку була назва «Царський», оскільки він створений фактично на місці існуючого саду, організованого Петром I. Основний акцент у ньому зроблено на висадку кленів, лип і каштанів. Через деякий час на алеях стали з'являтися інші види дерев, унікальні чагарники, скульптури і лавки. До 1900 року в центральній частині парку встановили розкішний фонтан, виплавлений на сталеливарному підприємстві імені А.Терміна. Безпосередню участь у цій справі брав архітектор А.Шиле.
Через деякий час сад отримав нову назву «Імператорський сквер». У 1915 році в Маріїнському палаці оселилася дружина Олександра III - Марія Федорівна. Вона частенько відвідувала парк, любила проводити в ньому більшу частину часу. Цей факт змусив багатьох учених, дослідників подискутувати щодо того, на честь якої імператриці в кінцевому підсумку отримав свою назву парк. З приходом радянської влади з'явилися й інші версії, зокрема «Міський», «Радянський», «Першотравневий», «Пролетарський» та інші.
Нині Маріїнський парк підтримується в ідеальному стані. Міські служби регулярно проводять прибирання, стрижку газонів, вивезення сміття, посадку дерев та інші роботи з благоустрою території. Увечері відпочивальників радує відмінне освітлення. Цікаво, що в період з 1970 до 1980 року на території парку діяла дитяча залізниця, яка хоч і не була протяжною (значно меншою за аналог на Сирці), проте приносила величезне задоволення юним гостям.
Остання серйозна реконструкція парку відбулася 2000 року. За станом і популяцією зеленого фонду ведеться постійний контроль, через що вдалося зберегти рідкісні, цінні, старовинні дерева, вік деяких з яких перевищує дві сотні років. У кроковій доступності від парку розташований стадіон, названий на честь легендарного тренера київського клубу «Динамо» Валерія Лобановського, офіс президента України, пішохідні містки, філармонія, а також площа Незалежності.
Відео прогулянка Маріїнським парком
Чим зайнятися?
Маріїнський парк ідеально підходить для неспішних прогулянок, спокійного відпочинку. На його території можна посидіти на зручних лавках, побувати на оглядовому майданчику, помилуватися краєвидами, що відкриваються на поруч розташовану Верховну Раду України і розкішний палац. Алеї парку прикрашені скульптурами, виконаними в різних стилях. У теплу пору року на літній сцені зазвичай виступають творчі колективи, проводяться майстер-класи, спортивні тренування та інші заходи.
Задоволення від відвідування Маріїнського парку можна отримати цілий рік. Особливо ефектно і красиво сквер виглядає ранньою весною і восени. На території є кілька пам'ятників і фонтан, який обов'язково справить на вас незабутнє враження. Одним з улюблених місць туристів, молоді вважається Міст Закоханих, що ідеально підходить для зустрічей, романтичних побачень і прогулянок. Фактично він об'єднує Хрещатий і Маріїнський парки.
Сюди приїжджають дорослі з дітьми для того, щоб побувати в унікальному музеї води. Цілий рік проводяться яскраві виступи, вистави найкращих колективів у місцевому театрі ляльок. Прогулюючись парком, обов'язково необхідно побувати біля пам'ятника «Вічній любові», київським каштанам та іншим. Маленьким відвідувачам однозначно сподобається доглянутий дитячий майданчик.
Як дістатися
Маріїнський парк розташований на Дніпровських пагорбах, на вулиці Михайла Грушевського, 32, і займає територію площею 10 Га. Найпростіше сюди дістатися зі станції метро «Арсенальна» (червона гілка), звідки доведеться пройти близько 10 хвилин. Альтернативним варіантом є піша прогулянка зі станції «Хрещатик». Уздовж вулиці Грушевського, Хрещатик, у напрямку Подолу, Майдану Незалежності та Арсенальної площі регулярно курсують маршрутні автобуси.
Підсумок
Маріїнський парк вважається унікальним місцем, що входить до Паркового кільця. Виконано його в англійському стилі, він тривалий час слугує офіційною державною резиденцією. Іноземні гості часто залишаються під великим враженням від архітектури палацового ансамблю, мальовничої місцевості, великої кількості зелені. Особливу увагу привертає прикрашена площа, яка плавно переходить в оглядовий майданчик із гарним видом на міську панораму. Цікавим вважається і сам вхід, оформлений у вигляді арки, звідки бере свій початок кована огорожа.
Координати локації | 50°26'44.2"N 30°32'24.6"E |
Тип парку | ландшафтний |
Додаткові розваги на території | проведення фестивалів та концертів |
Інфраструктура на території | є місця з продажу їжі та води безпосередньо на території парку |
Графік роботи | цілодобово |
Вартість відвідування | безкоштовно |