Ботанічний сад НУБіП
- Релакс та відпочинок
- Парки
- Ботанічний сад НУБіП
Показати зміст
Весна є чудовою порою року, коли починає оживати природа, прокидатися рослини, з'являтися перша зелень і комахи. Особливо сильно перетворюється місто, коли в сірій масі прорізується листя, розпускаються квіти, з'являються нові смачні запахи й аромати. Незважаючи на те, що Київ є досить великим містом, повноцінним мегаполісом, його ця краса не обходить стороною. Для того, щоб її побачити, відчути, достатньо завітати до будь-якого скверу, парку, а ще краще ботанічного саду НУБіП. У цьому місці можна довго насолоджуватися природою, спостерігати за цікавими об'єктами та отримувати задоволення і від чистого та свіжого повітря.
Опис ботанічного саду НУБіП
Попри те, що об'єкт не є настільки відомим і популярним, як сади на «Печерську» чи ботанічний сад неподалік від станції метро «Університет», він заслуговує на підвищену увагу. Далі постараємося пояснити чому. Заснований він був 1928 року на базі 7 і 8 кварталу Хотівського лісництва. На той час він займав площу всього 6 Га. Нічого особливого на той момент сад не представляв. Фактично місце знаходилося на околиці Києва, і примикало до лісового району. Місцеві жителі в той час ходили сюди відпочивати, збирати ягоди, полювати. Тільки через деякий час територію було розширено і перетворено.
Сучасний ботанічний сад Національного університету біоресурсів і природокористування має наукове і державне значення. До певної міри він є окремим підрозділом НУБіП. Офіційною датою його створення вважається 16 липня 1992 року. Загальна площа вже сучасного саду, його насаджень становить 53 гектари. Відносно недавно ботанічний сад пройшов ґрунтовну реконструкцію, після чого всередині стало дуже комфортно і затишно. Багато жителів міста, гостей, туристів із сусідніх регіонів із задоволенням прогулюються алеями, розглядають рідкісні дерева, перетинають невеликі містки та мальовничі водойми.
Чим зайнятися?
Рекомендуємо підвищену увагу звернути на наявну тут флору і фауну. Загальну кількість чагарників, дерев і трав відразу складно підрахувати, оскільки зелений фон постійно поповнюється новими видами, рослинами, які надходять сюди буквально з усіх куточків планети. Деякі представники «стоять» тут уже понад сотню років. Практично біля кожного «експоната» присутня інформаційна табличка, завдяки якій вдасться дізнатися назву, особливості, вік і низку інших корисних даних стосовно даної рослини.
Багато місцевих «мешканців» вас приємно порадують. Більшість із них є маловідомими видами. Чого тільки варта мушмула звичайна, кірказон маньчжурський тощо. Серед екзотичної фауни можна знайти і знайомі рослини, зокрема лікарську горобину, барбарис, кедрову сосну, бузок та інші. Просто фантастично в період цвітіння виглядає калина боднантенська зі своїми ніжно рожевими суцвіттями. Навесні обов'язково варто звернути увагу на первоцвіти, зокрема сон траву, переліски і проліски. Можна сміливо стверджувати, що на вивчення всіх видів рослин не вистачить і однієї доби. У саду є галерея магнолій, проте спостерігати за їхнім цвітінням можна буде пізніше.
Любителям міфічних персонажів, звірів і сучасних скульптур обов'язково варто побувати в цьому незвичайному місці. Буквально на кожному кроці гостей чекає щось цікаве. Протягом усього шляху вам будуть зустрічатися фігурки, вирізані з натурального дерева, зокрема кабанчики, бобри, рисі, лисиці, олені, сови і ведмеді. Окремо виділено майданчик під розміщення давньогрецьких ідолів та істот із міфології. Досить багато є об'єктів мистецтва, виконаних із бетону. Дуже гарний вигляд має білочка, ворон на лавочці і хлопчик із рибним уловом. Місце чудово підходить для тривалого відпочинку, неспішних прогулянок із дітьми, знайомими, друзями і колегами по роботі.
Буквально під відкритим небом є досить багато навчальних посібників. Багато з них є творінням активістів поруч розташованого університету. Барвисто оформлені стенди рясніють корисною інформацією щодо рослин, тварин, птахів і комах, занесених до червоної книги. З деякими представниками флори та фауни тут вдасться познайомитися вперше. Дехто на подив для себе дізнається, який вигляд мають хвойні та листяні рослини. На території ботанічного саду є майданчик проведення лабораторних досліджень і практичних занять. Маленьким гостям тут показують, як визначити вік дерева, вивчити структуру матеріалу тощо.
Локація порадує своїм оформленням і масою дуже цікавих місць для відпочинку. Завдяки якісно вимощеним стежкам, ваша прогулянка пройде просто і невимушено. Недалеко від них знаходяться дерев'яні альтанки, де приємно буде посидіти або сховатися від негоди. Є й мальовнича галявина з будиночком, біля якого є фонтанчик і кам'яний струмок. Численні лавки прикрашені різними фігурками, включно з жар-птицями і совою, що приносять щастя і гарний настрій. Розміщені на території урни і покажчики створюють особливе відчуття спокою і задоволення. Необхідно зазначити, що нині вхід до цього дивовижного саду абсолютно безкоштовний.
Як дістатися
Ботанічний сад Національного університету біоресурсів і природокористування розташований на вулиці Героїв Оборони, 2а, у Голосіївському районі Києва.
У його бік курсує кілька видів наземного транспорту зі станції метро «Либідська», «Виставковий центр» і «Голосіївська», зокрема маршрутне таксі №212, автобус №1.
Від станції «Виставковий центр» синьої гілки метро пішки до ботанічного саду можна дійти за 15-20 хвилин.
Достатньо просто сюди під'їхати і на власному автомобілі.
Підсумок
Спочатку ботанічний сад був створений при Національному університеті біоресурсів і природокористування України для науково-навчальних цілей, вивчення проблем акліматизації, збереження та розмноження різних селекцій рідкісних рослин. На величезній території розмістилося кілька видів рослин, загальна кількість яких перевищує 3500 таксономічних одиниць. Площа саду досить велика для його подальшого розвитку. Більша частина території, на жаль, ще не облаштована для відвідувачів, проте роботи в цьому напрямі дуже активно ведуться.
Координати локації | 50°23'00.6"N 30°30'03.9"E |
Тип | ботанічний сад |
Додаткові розваги на території | немає |
Інфраструктура на території | немає |
Графік роботи | ПН-ПТ 08:30 - 17:30 |
Вартість відвідування | безкоштовно |