Який екран смартфона безпечніший для зору

  • Публікації
  • Який екран смартфона безпечніший для зору

Управління кіберпростору Китаю розробило новий законопроект щодо обмеження користування смартфоном для дітей. Невеликі користувачі до 8 років зможуть грати в телефоні до 40 хвилин на добу, старшим категоріям виділено трохи більше часу. Ідея базується на дослідженнях щодо шкоди яскравого дисплея для очей. Але, здавалося б, виробники пропонують все більш досконалі варіанти екранів, невже в них не враховано такий момент, не впроваджено технології зниження навантаження на зір? Насправді бренди опікуються безпекою користувачів і сучасний https://comfy.ua/ua/smartfon/ впливає на очі не так згубно, як це було раніше.

665729bfd176a.webp

Які характеристики смартфона впливають на зір

Основна шкода очам завдається через те, що користувач довго фокусує погляд на одному або декількох предметах поблизу, через що поступово втрачається здатність зосередження на більш віддалених речах. Хвилі, що випромінюються смартфоном, також негативно впливають на очі, зокрема на рецептори сітківки. При виборі телефону варто врахувати:

  • співвідношення роздільної здатності дисплея та розміру - оптимальніше вибрати модель з відносно невеликим екраном, але вищою щільністю пікселів, ніж навпаки;
  • яскравість дисплея - показник краще знизити, щоб очі менше втомлювалися;
  • технологія виконання екрану ― є кілька основних типів дисплея з плюсами та недоліками для очей.

665729d9c8d61.webp

Типи екранів

У смартфони встановлюють дисплеї таких типів:

  • IPS
  • OLED
  • AMOLED/Super AMOLED.

Багато користувачів не підозрюють, який дисплей у їхньому смартфоні і при виборі нової моделі показник не враховують. Хоча між матрицями є відмінності, деякі з них встановлюються в бюджетніших гаджетах, інші ж розраховані на преміум-сегмент.

665729e5a54ca.webp

Розглянемо, як вигляд дисплея впливає на зір:

  • IPS - матриця не спотворює картинку при зміні положення телефону, висока частота оновлення екрану зменшує втому очей, але через порівняно невелику контрастність зорові органи піддаються напруги;
  • OLED/AMOLED ― висока контрастність вважається плюсом для здоров'я очей, але частота оновлення нижча, а пікселі з часом вигоряють, що негативно впливає на зір;
  • Super-AMOLED ― покращена версія попередньої матриці з чітким зображенням, яскравістю та без колірних відблисків, що корисно для очей.

Технології мають переваги, але й не позбавлені недоліків. IPS-матриці з урахуванням низької ціни відрізняються суттєвими плюсами, серед яких максимально висока частота мерехтіння, що безпечно та комфортно для очей. Якщо розраховувати на відносно бюджетний смартфон, розумно розглядати моделі з IPS-екраном. AMOLED оптимально реалізовані у флагманських пристроях найвищого цінового сегменту. Адже в недорогих пристроях з такою матрицею частота мерехтіння досягає 240 Гц, хоча в ідеалі для здоров'я очей має бути не менше ніж 300 Гц. Цей показник варто врахувати при виборі гаджета, як і звернути увагу на Super-AMOLED. Дисплеї такого типу поєднують найкращі напрацювання аналогів.

Щоб смартфон не погіршував зір, варто дотримуватись простих правил. Контролюйте час роботи з гаджетом – не обов'язково скорочувати до 40 хвилин, але важливо робити перерви. Намагайтеся за 2 години до сну відкласти смартфон і розслабитися, а одразу після пробудження дати собі мінімум 30 хвилин і тільки потім братися за телефон. Користуйтеся гаджетом розумно, і нехай він приносить виняткову користь. А підібрати смартфон із сучасним дисплеєм вдасться на Comfy.ua.

Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Коментарі

Коментарі користувачів про публікацію «Який екран смартфона безпечніший для зору»
Відправити
Підписуйтесь на нас