Женецький Гук
Показати зміст
Чудове рішення для відпочинку, як у холодну, так і теплу пору року. Однокаскадний водоспад ідеально підходить як об'єкт для здійснення неспішних прогулянок. Навколо нього безліч казкових краєвидів, гір, мальовничий потік річки Женець, численні скельні виступи та високі смереки, які гордо височіють над водою. Особливу атмосферу створює приємний фоновий шум крапель, що розбиваються об масивне каміння.
Опис водоспаду Гук Женецький
Йдеться про один із найбільш відомих туристичних об'єктів у Карпатах. Більшої привабливості Женецькому водоспаду Гук надає зручна доступність. До нього веде пряма асфальтована 3 кілометрова дорога, побудована за правління Віктора Ющенка (поруч розташована резиденція). Справедливості заради необхідно зазначити, що далі йде ґрунтова дорога яка не підкориться більшості легкових автомобілів. Цілком ймовірно, далі резиденції будувати дорогу було дуже дорого. Взимку до Женецького дива туристам пропонується дістатися на упряжці коней із санями.
Водоспад вважається досить молодим. Він з'явився внаслідок великої повені в післявоєнний період часу. Вода з Гука Женецького спускається з висоти в 15 метрів. Особливо гарний вигляд він має у весняний час, під час сходу снігу, або в інший період, після проливних дощів, коли разом з основним потоком тонкими цівками з високих гір спадає ще кілька міні-водоспадів. Необхідно сказати, що взимку, в морози, Гук зазвичай замерзає. У цей період він ще більш прекрасний, оскільки кам'яні утворення вкриваються філігранними крижаними брилами, під якими продовжує текти вода. При потраплянні сонячного світла лід гарно блищить, переливається, наче величезна диско-куля.
Під самим водоспадом облаштовано непогані місця відпочинку. Мандрівникам пропонується розміститися за дерев'яними столиками або відпочити на широких лавочках. Над самим потоком розташований оглядовий майданчик, що ідеально підходять для пам'ятних фото. Дивитися на Женецький водоспад однаково приємно як зверху, так і знизу. Доріжки оснащені міцними поручнями. За ними регулярно стежать відповідні контролюючі організації. Туристам не рекомендується виходити за огорожі, особливо після дощів, у мінусові температури (з метою зробити цікаві фото), оскільки просто можна посковзнутися, вдаритися або впасти.
Відео з водоспаду Женецький Гук
Чим зайнятися?
Женецький Гук ідеально підходить для здійснення неспішних прогулянок, під час яких вдасться насолодитися всією красою величних Карпат. Навколо безліч цікавих місць і оглядових майданчиків, де вдасться зробити цікаві пам'ятні фотознімки. Біля Гука є невеликий сувенірний ринок, де можна придбати традиційний гуцульський одяг, посуд, вироби та багато іншого. Взимку там вас пригостять глінтвейном, карпатським чаєм з травами. Це дасть змогу не тільки отримати задоволення від прогулянки, а й зігрітися з ароматним напоєм.
Недалеко від локації розташований маловідомий однокаскадний водоспад Наринецький, висота якого становить 10 метрів. Він розташований на потоці Наринець - лівій притоці Женця. До нього не так просто дістатися, але якщо ви є любителем пригод, складних походів - то це ідеальний вибір. Крім усього варто врахувати, що в бік Женецького Гуку йде кілька пішохідних доріг. Одна з них, "стартує" від лівого боку пропускного пункту і виводить на височину Хом'як, висотою 1542 м. Йдеться про Східно-Карпатський пішохідний маршрут тривалістю 8 кілометрів, орієнтовно 4 години пішого ходу (є відповідне позначення трьома кольоровими смугами: біла, червона, біла).
З іншої сторони стартує маршрут на вершину Круглоявірника. Його протяжність п'ять з половиною кілометрів. Є і ще один напрямок до урочища Женець. Він промаркований зеленою фарбою і має протяжність близько 6 км. Він хоч і стартує не від локації, але проходить повз неї. З огляду на набір висоти та крутизну спусків, проходження маршруту займе практично цілий день, тож у дорогу рекомендується вирушати зранку, в обід перекусити, а ввечері спуститися до до водоспаду. При хорошому темпі спуску та долі везіння, можна буде устигнути на автобус до міста. В ідеалі, якщо дозволяє час, дорогу краще розбити на два дні (перший дійти до безлісової ділянки Хом'яків і зупинитися з наметом, другий - іти до Женецького Гуку).
Як дістатися
Щоб правильно побудувати маршрут, слід запам'ятати, що "лівий" і "правий" берег визначається щодо напрямку течії річки. Таким чином, встаємо обличчям вниз за течією, ліворуч це лівий берег відповідно, а праворуч правий берег. Дорога до Женецького Гуку йде однойменною річкою. До водоспаду ви прямуєте вверх по течії. Фактично до Наринецького водоспаду потрібно повертати праворуч, незважаючи на те, що багато путівників вказують на "ліву притоку Женця". Протоптаної доріжки до нього немає.
З Татарова або Микуличина найпростіше сісти на рейсовий автобус і їхати до місця призначення близько 15 хвилин (зупинка на повороті Гук). Після знадобиться йти за вказівниками через залізничне полотно. Прохід до водоспаду платний. Окремо з вас візьмуть гроші за проїзд на територію заповідного урочища Женець, якщо туди ви плануєте їхати власним автомобілем. До дачі колишнього президента України прокладено гарне асфальтове покриття, а ось за ним необхідно рухатися гранично акуратно ґрунтовою дорогою.
Підсумок
Женецький водоспад Гук прекрасний у будь-яку пору року. Навесні він вирізняється своєю повноводністю, бурхливими водяними потоками. Влітку навколо нього величезна кількість зелені, квітучих трав, всіляких рослин, занесених до червоної книги. Восени, коли приходять дощі, водоспад набирає нової сили. Взимку Женецький Гук перетворюється на величезну крижану брилу, всередині якої, як і раніше, гуркочуть стрімкі потоки води. Об'єкт є популярною точкою величезної кількості туристичних маршрутів, що проходять через Карпати.
Координати місця | 48°23′27.0″ N 24°30′00.0″ E |
Висота | 15 метрів |
Інфраструктура | є |
Під'їхати легковим автомобілем | позашляховиком |
Загруженість | середня |
Додаткові розваги | прогулянка на конях, джип-сафарі |
Вартість | дорослий = 30 грн / дитячий = 15 грн |