Трубецького
Показати зміст
У Херсонській області, Бериславському районі, неподалік руїн палацу князя Трубецького, у густих заростях розташовано кілька унікальних водоспадів, які для степу вважаються дивовижним явищем. З метою облаштування відповідної території було розроблено спеціальний проєкт із розчищення та облагородження території. Його основна мета полягала в приверненні уваги до природного дива, екологічне виховання підростаючого покоління, зокрема школах і вищих навчальних закладах, привчання його до ощадливості та відповідальності за збереження ресурсів.
Опис степових водоспадів
Про існування степових водоспадів стало відомо в минулому столітті, 70-х роках. Саме тоді з'явилися мальовничі струмені, які органічно вписалися в загальну картину ландшафту і доповнили замкові руїни. Локація з часом обросла незвичайними легендами і безліччю таємниць. Вона є улюбленим місцем туристів і відзначена на багатьох туристичних маршрутах. Щодо походження водоспадів ходить багато суперечок.
Фахівці ж сходяться на думці, що настільки незвичайне диво природи утворилося завдяки водам Каховського водосховища, що пробили собі ходи в м'якому вапняковому ґрунті. З огляду на своє "нетрадиційне" походження, водоспади вважаються унікальними, оскільки розташовані далеко від гірських систем і масивів.
Відео з водоспадів у степах Херсонщини
Чим зайнятися?
Маєток князя Трубецького посідає гідне місце серед подібного роду найбільших архітектурних ансамблів. Незважаючи на свій жалюгідний стан, він і сьогодні привертає до себе підвищену увагу, вважається зразком палацово-паркового мистецтва Херсонського краю. Справедливості заради необхідно зазначити, що окремі будови архітектурного ансамблю сьогодні знаходяться в багатьох садибах села Козацького. Власники маєтку, за нетривалий період часу, завоювали добре ім'я, і подарували майбутньому поколінню визначну кам'яну споруду, що нагадує про своїх предків. На увагу заслуговують потужні підпірні стіни, вежі, містків, воріт, що підтримують опорну стіну над урвищем.
З точки зору звичайного туриста, місцевість неймовірно цікава. Багато хто приїжджає сюди з метою подивитися на незвичайне чарівне явище природи - струмені водоспадів. За можливості рекомендуємо також прогулятися в околицях покинутого палацу з боку річки Дніпро. Будова вражає своєю мальовничістю і приносить при перегляді справжнє задоволення. Особливо популярними водоспади Трубецького є в літню пору року, спекотний період. Цілющі прохолодні потоки дають змогу туристам скидати втому, вмиватися, робити фантастичні фото, розташовуватися поруч із метою організації пікніка.
Необхідно зазначити, що в Національному природному парку "Нижньодніпровський", що межує з Новою Каховкою, налічується понад 1200 питних джерел, що б'ють з-під землі. Усі вони мають різну міць, розміри та привабливість. Ще одним цікавим об'єктом вважається шато "Князя Трубецького", виноробня і середньовічна вежа Вітовта. Знаходяться вони за дамбою гідроелектростанції. Крім усього поруч, на березі Дніпра можна організувати наметове містечко, відпочити на пляжі, поніжитися на сонці, відволіктися від міського галасу та метушні.
Як дістатися
Степові водоспади в Херсонській області розташовані поблизу населеного пункту Козацьке (раніше мав назву Козачі), на березі Дніпра, поруч із маєтком, власником якого був Петро Миколайович Трубецькой. З Херсона не важко дістатися рейсовими автобусами, що прямують із центральної автостанції. Водоспади Трубецького розташовуються нижче рівня вцілілих останків колись величного замку. Почути шум води реально за кілька сотень метрів. Якщо слідувати на звук, то неодмінно вдасться вийти на кам'яні схили і скелястий берег, що іскриться перловими струменями.
Підсумок
Степові каскади водоспадів з'явилися внаслідок розчищення вапнякового грота. Деякі з них досягають у висоту 10 метрів. Вони по праву вважаються неймовірними, яскравими та загадковими об'єктами природного походження. Досить багато водоспадів розташовано в Таврійському краї. Подейкують, що до певної міри вони є єдиними степовими водоспадами у світі. Водоспади не мають собі аналогів за потужністю, красою, величчю. Лише за кілометр від них б'є ключем джерело, що спрямовує потоки на схили. Цікаво, що якість води досить висока і придатна для пиття.
Координати місця | 46°47′02.6″ N 33°21′06.0″ E |
Висота | 10 метрів найвищого з водоспадів |
Інфраструктура | в пішій доступності |
Під'їхати легковим автомобілем | можливо |
Загруженість | низька |
Додаткові розваги | відвідування руїн замку Трубецького |
Вартість відвідування | безкоштовно |