Станіславський каньйон вздовж Дніпро-Бузького лиману.
Каньйон

Станіславський

Показати зміст
Публикация о Станиславском каньоне также доступна на русском

Побачити дивовижні гірські пейзажі в нашій країні можна не тільки в Криму або Карпатах. Більшість мешканців України й не підозрюють про існування такого неповторного місця, яке розташоване на півдні Херсонської області. Йдеться про розкішні "гірські" масиви, незвичайний Гранд-каньйон, який має масу подібностей з досить відомим, популярним природним заповідником, що знаходиться в США. Локація привертає увагу туристів, любителів відпочинку з наметом. Місце ідеально підходить для здійснення шикарних пам'ятних фотознімків, неспішних велопрогулянок.

Опис Станіславського каньйону

Об'єкт розташований на території Станіславського ландшафтного заказника загальнодержавного значення. Він фактично є природним заповідним фондом Херсонської області. Локація вирізняється величезною площею в 659 Га. Заказник було створено 2002 року за патронажем президента України. Мандрівникам подобається дивовижне поєднання численних схилів, степових ділянок і прибережної берегової лінії. Особливий інтерес викликає пухкий пилоподібний ґрунт світло-жовтого кольору, утворення якого пов'язують зі специфічними геологічними процесами, зокрема впливом вітрів, дощів, талих вод, вулканічної активності тощо.

На території каньйону в селі Станіслав росте велике різноманіття степової рослинності. Також на локації мешкає багато представників тваринного світу, попри посушливу погоду, властиву регіону. Місцева природа півдня України в буквальному сенсі вражає своїм різноманіттям, величчю та особливою пишністю. Локація має довгу історію. Деякі науковці мають теорію, що в давні часи тут було величезне Станіславське городище, що мало площу близько 3 Га. Археологи стверджують, що на території каньйону є ознаки поселень бронзового періоду, Білозерської культури (від назви озера Біле), це сталось в 12-11 століття до нашої ери.

Є відомості й про Черняхівську культуру, період часу з кінця 6 століття до нашої ери по 4 століття після Різдва Христового. Є інформація, що на території Станіславського каньйону мешкали козаки. Про це свідчать кам'яні хрести 18 століття, що розташовані на місцевому кладовищі. Краєзнавці розповідають, що саме в районі локації Богдан Хмельницький формував загони під час національно визвольної війни. На жаль, історичні пам'ятки поступово знищуються від природних процесів, поступової ерозії берегової лінії лиману. Погіршила ситуацію і діяльність у 90-их роках минулого століття глиняного кар'єру.

Відео зі Станіславського каньйону

Youtube

Чим зайнятися?

Нині комплекс численних пагорбів, балок, які пролягають уздовж Бузького лиману, з кожним роком привертає до себе дедалі більшу увагу з боку численних туристів, шанувальників історії та справжніх пригод. Необхідно зазначити, що саме тут відбувалися знімання кліпу популярного українського виконавця Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) "Місця щасливих людей". Крім того Станіславський каньйон є чудовим вибором для всіх прихильників зеленого туризму, сімейного відпочинку, гірських сходжень, скелелазіння. Весь календарний рік в каньйоні можна зробити неймовірні фотознімки, помилуватися природою, насолодитись співом птахів під легким подихом вітру.

Сюди прибувають заради місцевих ландшафтів. Розташування локації уможливлює організацію польотів на параплані, сплав на байдарках, катамаранах і човнах. Деякі відвідувачі відчувають величезне задоволення, стоячи на стрімчастих скелях, відчуваючи, як проходять пестливі повітряні потоки. Усе це створює особливе відчуття спокою, умиротворення, справжнього щастя. Якщо прямувати сюди з боку села, можна побачити всю силу рівнинного ландшафту, що різко опускається донизу, з утворенням глибокого яру з обривистими скелями. Йдучи вздовж цього утворення, вийде вийти на незвичайний піщаний берег, звідки локація виглядає ще вищою, соліднішою, гармонійнішою і масивнішою.

Як доїхати

Заказник розташований на півдні населеного пункту Станіслав, у Білозерському районі, прилеглій акваторії Дніпровського лиману. Найпростіше сюди під'їхати з Херсона, АС-2 автобусом. Уже перед самим селищем можна буде побачити масивні утворення. Тому необхідно буде вийти на найближчій зупинці та прямувати до вікових скель за візуальними орієнтирами. Додатково рекомендується поспілкуватися з місцевими жителями щодо пошуку оптимальних популярних маршрутів, доріг до найцікавіших місць. Якщо рухатися до Станіслава автомобілем, краще обрати автодорогу Т1501. Уже на в'їзді в селище міського типу необхідно виконати поворот ліворуч.

Підсумок

Гарне місце для здійснення пам'ятних фотографій, відпочинку з наметом, прогулянок із сім'єю, пікніка. Сюди прямують любителі велоспорту, поціновувачі медитації, всі ті, хто бажає знайти справжнє єднання з природою. Незвичайну красу і велич Станіславського каньйону можна побачити навесні або на початку літа. Цей період характерний наявністю зеленої трави, унікального п'янкого аромату степових рослин. Відвідування об'єкта рекомендується поєднати з курортним відпочинком. З огляду на розташування, особливості клімату, влітку тут краще перебувати в ранній або вечірній час.

Рецензія

Короткий огляд каньйону «Станіславський»
Координати локації46°35′15.1″ N 32°07′28.1″ E
Джерело ерозіївідтри, атмосферні опади
Глибина каньйону 55 метрів
Площа660 га
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання, польоти на параплані, сплав на байдарках, катамаранах і човнах
Інфраструктуравідсутня
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація каньйону «Станіславський»
Сторінка на Google Maps
Херсонська область, село Станіслав
Побудувати маршрут
Розташування Станіславський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про каньйон «Станіславський»
Відправити
Підписуйтесь на нас