Мармурова печера в Криму.
Печера

Мармурова

Показати зміст
Публикация о Мраморной пещере также доступна на русском

Місце щороку привертає увагу десятків тисяч туристів. Мармурова печера вирізняється особливою красою, яскравим оформленням, значною протяжністю щодо аналогічних локацій. Об'єкт характеризується ідеальною підготовкою, абсолютною безпекою та готовністю приймати відвідувачів цілий рік. Фактично він є однією з головних визначних пам'яток Криму, яка дасть змогу побачити будь-кому охочому надра півострова. Під час візиту варто враховувати, що можлива організація групових екскурсій та індивідуальних оглядових прогулянок.

Опис Мармурової печери

Утворення з'явилося під час постійного деструктивного впливу підземних вод, які тривалий час вимивали вапнякову масу. Саме тому вважається, що Мармурова печера має карстовий тип походження. Перші про неї згадки припадають на 1987 рік. Вже через 2 роки сюди почали приходити туристи. У Мармуровій печері регулярно проводять екскурсії. Спочатку до відвідування доступна була одна природна кімната, проте кількість маршрутів постійно збільшується. Нині гостям пропонується побувати в декількох залах, що мають унікальний інтер'єр.

З перших днів виявлення Мармурової печери велися роботи з її благоустрою. Поступово здійснювалося будівництво пішохідних стежок, прокладали електричні мережі, встановлювали захисні огорожі, проводили дослідження щодо безпеки перебування людини всередині природного утворення. Усі етапи виконувалися максимально акуратно для того, щоб не погіршити подальше природне зростання печери. Цікаво, що під час постійного впливу води вона не припиняє збільшуватися в розмірах і по сьогоднішній день.

На відміну від "Червоних печер", довжина лабіринтів, яких сягає 20 кілометрів, Мармуровий аналог має скромніший вигляд. Кожному внутрішньому простору дослідники дали власну назву, що дає змогу його легко ідентифікувати. До відвідування доступні такі зали:

  • Надії;
  • Люстровий;
  • Палацовий;
  • Галерея казок.

Головною прикрасою кожного приміщення є оригінальні фігурки, які є творінням самої природи. Деякі з них нагадують тварин, казкових та інших персонажів. Кожен варіант відрізняється своєю унікальністю. Часом створюється відчуття, що дно приміщення усіяне дорогоцінним камінням, що переливається на світлі, хоча насправді це не так. Відвідувачі з особливим інтересом намагаються розглянути сталагміти і сталактити, особливо пари, які "зрослися" один з одним.

Важливо сказати, що інженерні роботи з розробки та дослідження нетуристичних маршрутів не припиняються ні на добу. Фахівці намагаються витягти всю корисну інформацію під час вивчення природного утворення, а також продумують до дрібниць систему безпеки. Уже на вході до Мармурової печери гостей попереджають, що під землею близько 10 градусів тепла, тому бажано вдягнутися якомога тепліше. В ідеалі з собою мати ліхтарик і завжди дивитися під ноги. Самостійне відвідування печери заборонено.

Відео про Мармурову печеру

Youtube

Чим зайнятися?

Обов'язково варто записатися на пізнавальну і дуже цікаву екскурсію з гідом. На вибір пропонується кілька маршрутів, кожен з яких здивує своєю загадковістю і неповторністю. Необхідно зазначити, що групи формуються в міру появи охочих, тому туристам слід бути готовим до нетривалого очікування. Серед особливостей звернемо увагу на оригінальне виконання підлоги, наявність незвичайних кольорів, чарівне підсвічування, численні печерні візерунки.

Мармурові печери є ідеальним місцем для проведення фотосесій. З огляду на особливості освітлення, якісна зйомка можлива виключно зі спалахом. Жодних обмежень і додаткової плати за це не передбачено. Відвідувачам із дітьми рекомендується побувати в галереї казок, до якої веде вхід протяжністю в 10 метрів. Усередині знаходяться химерні сталактити, сталагміти, які, завдяки підсвічуванню, мають просто неймовірний вигляд. На вході гостей зустрічає фігурка "Господаря", за якою знаходиться "Мінарет".

У результаті відвідин Тигрового ходу, вдасться подивитися на Ведмежий колодязь, Індійський зал і побачити загадкового восьминога. Ближче до "Греблі", пройшовши кімнату "Перебудови", перед туристом постає розкішний замок не рукотворного виконання. Після цього рекомендується ознайомитися з "Цар-дзвоном", який є фактично кінцевою точкою маршруту. Цікаво, що в галереї можна побувати у складі "Спелеотуру", який дасть змогу отримати ще більше позитивних емоцій і справді яскравих вражень.

Як доїхати

Специфіка рельєфу, не найзручніше розташування Мармурових печер накладає певні незручності з під'їздом до цього місця. На жаль, прямих маршрутів до цього унікального об'єкта досі немає. Із Сімферополя дістатися вийде на приміських автобусах, що йдуть у бік Ялти або Алушти. Печери розташовані на відстані близько 18 кілометрів. Хорошим рішенням вважається поїздка на тролейбусах №1, 51 і 52. Вийти потрібно на зупинці "Зарічне", звідки ще доведеться пройти досить тривалий час пішки. Шикарні краєвиди і чисте гірське повітря зроблять подорож незабутньою.

Альтернативою є таксі або власний автомобіль, на якому необхідно буде доїхати до населеного пункту "Мармуровий". Із Сімферополя на це піде близько 40 хвилин часу. Важливо, що тривалість пішого маршруту в даному випадку виявиться меншою, ніж варіант із "Зарічне". Йти знадобиться близько 8 кілометрів через кар'єр, орієнтуючись на лінії високовольтних передач. Практично з будь-якого великого курортного міста організовуються екскурсії до печер на спеціально підготовлених транспортних засобах, обладнаних кондиціонером.

Підсумок

Крим можна сміливо назвати мальовничим і дуже романтичним місцем, де приємно буде скупатися в морі, прогулятися в горах і побувати в казковій Мармуровій печері. Всередині її панує чарівна і справді фантастична атмосфера. Стіни кожної природної кімнати порадують наявністю природних кам'яних троянд. У деяких локаціях є водоспади. Особливий інтерес у туристів викликають звисаючі сталактити і сталагміти. Часом починає здаватися, що з надр ось-ось і вийдуть підземні мешканці.

Рецензія

Короткий огляд печери «Мармурова»
Координати локації 44°47′49″ N 34°16′43″ E
Протяжність печери 2050 метрів
Площа 22000 м²
Об'єм125000 м³
Глибина вхідного колодязянемає інформації
Облаштованість печери так, без спеціальної підготовки та оснащення
Рік відкриття1987
Відстань від найближчого населеного пункту15 км
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація печери «Мармурова»
Сторінка на Google Maps
АР Крим, Сімферопольський район, село Зарічне
Побудувати маршрут
Розташування Мармурова на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про печеру «Мармурова»
Відправити
Підписуйтесь на нас