Крапельковий
Показати зміст
Плануючи подорож Карпатами, не варто забувати про існування різного роду цікавих об'єктів і пам'яток. Однією з таких є Крапельковий (Крапельний) водоспад, що є, в прямому сенсі, проявом могутності водної стихії, яка може бути спокійною і ніжною. Фактично він є зразком того, наскільки природа незвичайна, креативна і в певному сенсі неординарна. Саме тут ви зможете чудово відпочити, приємно провести час, насолодитися шумом вітру, води.
Опис Крапелькового (Крапельного) водоспаду
Йдеться про один із найпотужніших водоспадів України. Біля нього є на що подивитися. Висота падіння води становить 10 метрів. Необхідно зазначити, що сам по собі струмочок, який живить водоспад, невеликий, тому в посушливу пору року вода долітає до низу рідкісними краплями. Саме це і послужило приводом до того, щоб об'єкт отримав таку дивовижну назву.
У холодну пору року (в мінусову температуру) водоспад стає повноцінною крижаною брилою. Важливо сказати, що відсутність сильного водного напору і зручне скельне розташування дає змогу зайти з внутрішньої сторони потоку. Своїм розташуванням і особливістю зовнішнього вигляду локація привертає увагу величезної кількості туристів. Слід не плутати Крапельний водоспад із Бухтівецьким водоспадом (його висота на 2 метри менша), оскільки і один, і інший стоять на річці Бухтівець. Відстань між ними приблизно 50 метрів.
Відео з Крапельного водоспаду
Чим зайнятися?
Крапельний водоспад є чудовим місцем, де вдасться відпочити і зробити розкішні фото. Врахуйте, що місцевість таїть у собі низку несподіванок. Відвідування всіх наявних у районі водоспадів (зокрема Дзвінки, Розтоки та інших) може зайняти кілька днів. У кроковій доступності знаходиться колоритний населений пункт Манява. Село привертає увагу міфами щодо цілющої води водоспаду Манявський і місцем проживання ченців, яке було засновано в XIII столітті. Атмосфера поселення має заспокійливий ефект. Уже, в перші хвилини перебування, відчувається прилив життєвих сил та енергії.
Час в Карпатах це гармонія відпочинку тіла та відновлення духу. До слова сказати, всього за 18 кілометрів від Крапельного водоспаду розташований унікальний і дуже красивий Пнівський замок. Поруч, трохи далі, розташований музей нафтопромисловців. Під час групової екскурсійної програми мандрівникам розкажуть про існування низки цікавих фактів щодо видобутку нафти та існування в районі давніх європейських нафтових свердловин.
Перед походом варто врахувати, що обираючи оптимальний пішохідний маршрут, рекомендуємо не поспішати з його подоланням. Найкраще його розбити на пару днів (підійде практично для туристів усіх вікових груп і будь-якого рівня підготовки). Не слід вважати, що мандрівка Карпатами до снаги лише обраним, усім тим, хто щомісяця бере участь у різноманітних марафонах. Якщо Вам пощастить зі світлом, унікальні світлини гарантовані. Туристам, які бажають омолодитися, потрібно враховувати, що гірська вода досить холодна.
Як дістатися
Крапельний водоспад розташований у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, в масиві Ґорґани, на маленькій річці Бухтівець. Добиратися до місця призначення не складно, водночас під'їхати автомобілем практично неможливо. Для того, щоб побачити Крапельний водоспад, спочатку необхідно потрапити в село Букове, в якому потрібно відшукати відповідні покажчики. Орієнтуватися необхідно на стежку, що веде до точки призначення. По дорозі доведеться пройти через кам'яний місток.
З обласного центу до села Пасічне можна дістатися приміським транспортом (відстань близько 8 кілометрів). Автомобілем слід рухатися трасою Київ-Чоп і слідувати до міста Мукачево, за яким потрібно буде повернути до села Березинка. До населеного пункту Букове веде ґрунтова дорога, тому бажано добиратися до водоспаду в суху погоду. В іншому разі поїздка стане для вас непростою. З Івано-Франківська можна рухатися автошляхом Т_0906 до Надвірної, а потім дорогою Н_09, з Ужгорода орієнтуватися на Калуш.
Підсумок
Подорож у Карпатах, особливо біля Крапелькового водоспаду, однозначно сприятиме оздоровленню організму. Локація дозволить отримати задоволення від природної краси району. Особливістю водоспаду є можливість його спостереження практично з-під "струменя". Найкращим часом для відвідування об'єкта є весна і початок літа, коли можна подивитися на водні потоки, що стрімко спускаються вниз. За своєю красою він перевершує Бухтівецький водоспад.
Координати місця | 48°36′13″ N 24°22′15″ E |
Висота | 10 метрів |
Інфраструктура | відсутня |
Під'їхати легковим автомобілем | позашляховиком або автомобілем з високим кліренсом |
Загруженість | слабка |
Додаткові розваги | відсутні, поряд знаходиться Бухтівецький водоспад |
Вартість | безкоштовно |