Кам'янецький
Показати зміст
Неймовірно, але в Карпатах є два Кам'янецькі водоспади, яких об'єднує не лише назва. Однак розташовані вона в різних областях. В цій статті мова піде про закарпатський водоспад. Розташоване настільки незвичайне диво природи можна на одному з хребтів Внутрішніх Ґорґан, недалеко від озера Синевир. Локація популярна як серед внутрішнього туриста, так і серед іноземців. Вона є на картах безлічі туристичних маршрутів.
Опис Кам'янецького водоспаду
Чудове місце для відпочинку і здійснення пам'ятних фотознімків. Необхідно зазначити, що живиться водоспад від лісового струмочка, який неспішно біжить схилом гори Кам'янка (1578 метрів) з її східного боку, що впадає згодом у русло річки Теребля. Кам'янецький водоспад (Кам'янко-Тереблянський) розташований на висоті 600 метрів над рівнем моря. Його легко помітити за кілька кілометрів. Він розташований неподалік від автомобільної дороги, між населеними пунктами Синевирська Поляна та Синевир. Складається навіть враження щодо того, що це диво природи спеціально розмістилося так, щоб якомога більше людей побачили усю його красу та граціозність.
Кам'янецький водоспад є справжньою окрасою українських Карпат і популярним місцем відпочинку не лише для місцевих жителів, українців, а й гостей із сусідніх держав. У певному сенсі його можна вважати гарним бонусом для всіх тих, хто вирушає на відпочинок до озера Синевир. Лише кількох хвилин перегляду достатньо для того, щоб отримати справжнє задоволення від побаченої картини, наповнитись враженнями та позитивними емоціями. Локація рекомендується до відвідування недосвідченим міським мешканцями і просто любителям природи. Особливої краси та витонченості водоспад набуває в період танення снігів і проливних дощів.
Відео з Кам'янецького водоспаду
Чим зайнятися?
Задоволення від перегляду водоспаду можна отримати протягом цілого року. Взимку він частково замерзає, радує відбитим блиском сонячних променів від крижаних брил. Навесні водоспад особливо гарний, оскільки стає потужнішим і галасливішим. Влітку об'єкт вражає численними тонкими цівками стрімких потоків, а навесні знову наповнюється водою за рахунок дощів. Навколо є безліч можливостей і місць для організації пікніка і навіть пляжного відпочинку. Оскільки водоспад розташований у лісовій заповідній зоні, на вас чекає свіжий відпочинок, ягоди, гриби та приємні неспішні прогулянки в тіні вікових смерек.
Не варто відмовляти собі в задоволенні відвідати мальовниче озеро Синевир, що розташоване всього за 9.3 кілометрів. Місце користується популярністю серед любителів відпочинку в наметах. Сюди приїжджають досвідчені мандрівники, сім'ї з дітьми та просто самотні туристи. У кроковій доступності від Кам'янецького водоспаду знаходиться ще одне дуже цікаве місце - Центр реабілітації бурого ведмедя. Там будуть раді вашій допомозі та підтримці тварин, а також проведуть, за бажання, ознайомчу екскурсію. Тут можна зробити унікальні фото.
Як дістатися
Найпростішим способом є залізничне сполучення. Достатньо придбати квиток у бік Івано-Франківська або Мукачева. Від кінцевої станції доведеться пересісти на маршрутні таксі та прямувати до точки призначення. Альтернативою є поїздка на власному авто. Найпростіше рухатися "Житомирською" трасою, у бік Львова-Ужгорода. Зазначимо, що водоспад розташований у Межигірському районі Закарпаття, на території Національного парку. Побачити Кам'янецький водоспад можна вже на під'їзді до нього, з автомобільної дороги. Територіально він розташований між населеним пунктом Синевир і Синевирська Поляна.
Підсумок
Гарне місце відпочинку, де можна розслабитися, відпочити від міського галасу, метушні, побути наодинці з природою, на свіжому повітрі в оточенні хвойного лісу. Кам'янецький водоспад може стати чудовим доповненням до туристичної подорожі до озера Синевир. Він зуміє створити ще більше позитивних вражень і привести кожного відвідувача у справжнє захоплення. Об'єкт прекрасний у будь-яку пору року, зокрема в люті морози. Місце ідеально підходить для короткострокового і тривалого відпочинку. Поруч без проблем можна розбити невелике наметове містечко.
Координати місця | 48°33′33″ N 23°39′05″ E |
Висота | 6 метрів |
Інфраструктура | немає |
Під'їхати легковим автомобілем | можливо |
Загруженість | слабка |
Додаткові розваги | поряд розташовано "Центр реабілітації бурого ведмедя" |
Вартість | безкоштовно |