Острів Березань серед вод Чорного моря
Острів

Березань

Показати зміст
Публикация о острове Березань также доступна на русском

Острів Березань розташувався серед вод Чорного моря. На ньому немає високих дерев або кущів, тільки висока трава, а також безліч птахів, які почуваються в безпеці на острові. Колись Березань був півостровом, але природні сили та час роз'єднали його з великою землею. Тепер Березань є найбільшим островом України утвореним корінними породами, що робить його привабливим предметом для вивчення серед науковців.

Опис місця

Не кожен охочий зможе потрапити на острів. Він досить віддалений від туристичних маршрутів і не зустрінеться в путівниках туроператорів. Тому на території острова Березань збереглась незаймана природа і безмежне море навколо.

Не завжди острів був безлюдним. Колись на Березані була розташована грецька колонія Борисфеніда. Населений пункт являвся основним конкурентом Ольвії, важливим економічним та духовним центром з храмом. За однією версією, святилище було присвячено богині любові - Афродіті, також існує варіант що культова споруда прославляла видатного героя Ахілла. Сусідня Ольвія виявилась більш привабливою, і з часом переманила всіх мешканців Борисфеніди. Острів більш не заселявся й виконував функції тимчасових таборів для русичів, литовців, поляків та татар. Тому локація багата на археологічні знахідки, що роз'їхались по багатьох музеях. Локація входить в археологічний заповідник "Ольвія". На жаль, через недостатню увагу з боку держави, та підвищену увагу з боку чорних археологів, пам'ятка поступово руйнується. Лише отруйні змії захищають острів від копачів.

Відео острова Березань з висоти

Youtube

Чим зайнятися

Острів Березань - безлюдний. На його території можна насолодитись чистими усамітненими пляжами на узбережжі Чорного моря. Послухати пісню вітру, що гуляє в степовій траві. Охочі можуть зайнятись риболовлею або дайвінгом. Більш близько познайомитись з історією локації можна на пізнавальній екскурсії на острів Березань, що час від часу тут проходять, але варто записуватись заздалегідь в селі Рибаківка. Вам розкажуть всю історію місцини, від грецького поселення до крейсера "Очакова" з лейтенантом Шмідтом, яким присвячений пам'ятник у вигляді вітрила на південній частині острова. Також можливо стати остров'янином на кілька днів розбивши наметове містечко. Варто враховувати, що територію доведеться ділити зі зміями, серед яких є й отруйні.

Як дістатися

До острова Березань можна дістатися на плавзасобах з найближчих населених пунктів великої землі: Рибаківки та Очакова.

Підсумок

Острів Березань чудовий вибір для поціновувачів місць з історією та прихильників тихого, усамітненого відпочинку якомога далі від цивілізації. Шум вітру, пісня моря, руїни стародавнього храму та прогулянки диким пляжем, ось що може запропонувати острів своїм гостям.

Рецензія

Короткий огляд острова «Березань»
Координати локації46°35′54″ N 31°24′43″ E
АкваторіяЧорне море
Площа0,236 км² 
Довжина0,9 км
Ширина0,32 км
Найвища точка20 метрів
Доступністьвідкритий до відвідування; можливо дістатись лише човном, близько 4 км від великої землі
Інфраструктуравідсутня
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація острова «Березань»
Сторінка на Google Maps
Миколаївська область, Очаківський район, острів Березань
Побудувати маршрут
Розташування Березань на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про острів «Березань»
Відправити
Підписуйтесь на нас