Арбузинський каньйон - мальовниче місце в Миколаївській області.
Каньйон

Арбузинський

3
Показати зміст
Публикация о Арбузинском каньоне также доступна на русском

Якщо вам пощастить побувати в населеному пункті Актове, що в Миколаївській області, то зможете насолодитися дивовижною красою місцевих пейзажів. Арбузинський каньйон здивує наявністю великої кількості мальовничих, обривистих скель, розділених відносно невеликою річкою з однойменною назвою. Особливістю локації є відсутність великої кількості туристів. Тут вдасться насолодитися тишею, спокоєм, зробити цікаві пам'ятні фотознімки.

Опис Арбузинського каньйону

Об'єкт розташований неподалік від села Трикрати та Актового. Він включений до складу Національного природного парку "Бузький Гард". З огляду на безпосередню близькість до Актовського каньйону, йому дали ще одне ім'я - Малий Актовський каньйон. Зародження скельної породи відбулося ще 4 мільярди років тому. Регулярна вулканічна активність сприяла розростанню кам'яних утворень. Незважаючи на те, що скелі мають досить солідний вік, вони змогли зберегти свій первозданний і величний вигляд.

Протягом кількох століть під впливом струмків, річки Південний Буг, у породах поступово вимивалися ходи, утворювалися ущелини. Усе це призвело до створення Арбузинського каньйону в тому вигляді, в якому він зберігся до наших днів. Місцеві жителі стверджують, що земля цієї локації ніколи не промерзає. Пов'язують такий феномен вони з не вистиглим вулканом, який і до сьогодні зрідка нагадує про себе. Непрямим тому підтвердженням є можливість побачити тут взимку фіалки та зелену траву.

У довжину каньйон становить близько 1500 метрів. Його схили можна порівняти зі скельними стінами, що мають численні зрізи та обриви. Нижня частина представлена величезною кількістю великих валунів. Вони, внаслідок постійного впливу води, набули округлих форм і влітку практично завжди вкриті мохом. Скелястий профіль фактично створив природний лабіринт. Прогулюючись ним, туристи насолоджуються співом птахів, дивовижними представниками місцевої фауни і флори.

Багато хто навіть не здогадується про те, що може зустрітися з частинкою Арбузинського каньйону в Австрії. Річ у тім, що в столиці цієї країни розташована виставка каменів, зібраних з усіх куточків планети. Є тут і екземпляр, що представляє Європу, який був привезений з України. Зазначимо, що локація здивує наявністю природних плоских мостів, створених масивними брилами. Вони використовуються для переправи на інший берег річки Арбузинка. Наприкінці каньйону знаходяться гранітні утворення.

Існує легенда, що свою назву річечка отримала ще в стародавні часи, оскільки нею активно вівся сплав кавунів вниз за течією. Церковні ж записи говорять про те, що раніше Арбузинка була повноводною. По її берегах активно росла верба і бузина. У пекучу спеку, водойма дрібнішала. У результаті рослини відчували нестачу вологи. Це стало причиною їхнього вигоряння і набуття темно - бурого відтінку. Подібний нюанс призвів до того, що місцеві жителі стали називати річку "гар бузини". Пізніше, коли вона обміліла, їй дали більш ласкаве і мелодійне ім'я - Арбузинка.

Відео з Арбузинського каньйону

Youtube

Чим зайнятися?

Арбузинський каньйон є чудовим місцем, де вдасться організувати гарний сімейний відпочинок. Маленьким відвідувачам буде цікаво побачити тутешніх мешканців, зокрема диких кабанів, бізонів, оленів, ящірок, кротів, ондатру тощо. На початку літа сюди приїжджають з метою скуштувати смачну суницю, яка килимом встеляє ландшафт. Перш ніж потрапити сюди, варто ознайомитися з різноманітністю тутешніх валунів. Кожен з них має свою назву, зокрема Сковорода, Тещин Язик, Кам'яний мішок тощо. Під час організованої екскурсії до Арбузинського каньйону ви зможете дізнатися про те, що тут є і жертовні утворення, де регулярно проводилися язичницькі ритуали.

Численні схили каньйону поросли рідкісними травами, чагарниками і деревами. Усі вони створюють дивовижну кольорову гаму. Особливо гарні знімки тут вдається зробити в осінній період. У теплу пору року особливий інтерес викликає повноводна річка, що має сильну течію. Її прохолоди однозначно бракуватиме в літню спеку, тому часом тут зустрічаються привали туристів, наметові поселення. Окремо необхідно сказати про скелю під назвою "Пуп землі", яка є найвищою точкою. З неї відкривається розкішний вид на урочище Трикратський ліс, Арбузинський і Актовський каньйон.

Як доїхати

Дістатися сюди можна громадським транспортом. У напрямку Арбузинського каньйону діють регулярні автобусні рейси, що вирушають із Києва, Вінниці, Одеси та Миколаєва. Альтернативою може стати залізничне сполучення. Орієнтиром є місто Вознесенськ. Після прибуття потрібно пересісти на маршрутне таксі і слідувати до села Трикрати. У середньому дорога займає близько півгодини. Необхідно враховувати, що транспорт ходить за розкладом з досить великим інтервалом.

Рухаючись автомобілем, бажано вибрати трасу Київ-Миколаїв. Діставшись до Вознесенська, потрібно повернути в напрямку населеного пункту Трикрати (на Братськ). Загалом дорога досить непоганої якості, тому ви відчуєте мінімум дискомфорту. Врахуйте, що, виїжджаючи з Одеси, бажано відмовитися від маршруту через Березівку, оскільки там асфальтове покриття залишає бажати кращого. Доїхавши до Трикрат далі про оптимальний маршрут до місця призначення краще поцікавитися у місцевих мешканців. Орієнтиром є стара вимощена бруківкою дорога.

Підсумок

Чудовий вибір для любителів екстремального відпочинку. Тут буде цікаво тим, хто захоче провести ніч у наметі, просто неба, насолодитися красою природи. У пішій доступності є невеликі торгові точки, автозаправні станції. Місце рекомендується відвідувати в будь-який зручний час, починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню. Величезна кількість зелених насаджень, чагарників, ягід, тварин, кам'янисті масиви зроблять ваш відпочинок незабутнім.

Рецензія

Короткий огляд каньйону «Арбузинський»
Координати локації47°42′30.3″ N 31°24′31.1″ E
Джерело ерозіїрічка Арбузинка
Глибина каньйону 30 метрів
Площа61 га
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання, збір ягід
Інфраструктурає інфраструктура села Трикрати в пішій доступності
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація каньйону «Арбузинський»
Сторінка на Google Maps
Миколаївська область, Вознесенський район, село Трикрати
Побудувати маршрут
Розташування Арбузинський на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про каньйон «Арбузинський»
Відправити
Підписуйтесь на нас