Львівська дитяча залізниця у Стрийському парку
Дитяча залізниця

Львівська

4
Показати зміст
Публикация о Львовской детской железной дороге также доступна на русском

Об'єкт побудований з освітньою метою і вважається значущим позашкільним закладом. Він є ідеальним варіантом для відвідування батьків з дітьми, завдяки якому вдасться не тільки покататися на двох мініатюрних вагончиках, а й дізнатися багато нового, цікавого щодо особливостей роботи залізниці. Нині залізниця є одним із найпопулярніших туристичних об'єктів Львова.

Історія львівської дитячої залізниці

Будівельні роботи зі зведення об'єкта проводилися за безпосередньої участі обласної та міської адміністрації. Завдання з виконання проекту залізниці було довірено тресту "Дорпроект Львівської залізниці". З метою мінімізації витрат на реалізацію задуманого, було ухвалено рішення щодо прокладання лінії по насипу під ширококолійну під'їзну колію до платформи "Персенківка".

Важливо сказати, що свою історію залізнична лінія починає з 1922 року, коли, власне, було прокладено залізничні колії. Спочатку лінія використовувалася для транспортування товару до виставкових павільйонів Східних торгів. Пізніше гілка надала можливість здійснювати постачання військової частини, що дислокувалася на той момент у парковій зоні. До 1950 року, коли військові покинули цю локацію, колію перестали експлуатувати взагалі.

Її запустіння спантеличило місцеві органи влади, які вирішили, згодом, створити дитячу залізницю. Разом із цим з'явилася ідея щодо збільшення розміру ділянки, що проходить східною частиною парку, паралельно вулиці Понінського. У результаті напруженої роботи, залізнична лінія почала простягатися від входу в парк, вглиб, на захід, а потім по радіусу в бік північного і західного напрямку.

Спочатку загальна тривалість шляхів становила 1850 метрів. Цікаво, що в основі залізниці використовувалися колійні магістралі, які раніше, на початку 20 століття, застосовувалися в Австрії та Угорщині. Саме тому сьогодні відвідувачі бачать ті самі загострені стрілочні переводи (що мають збірні хрестовини та стрілочні верстати без балансирів), які використовували в минулому столітті.

Не всі знають, що спочатку на залізниці працювала станція "Комсомольська", "Піонерська", "Дитяче містечко", при цьому остання платформа була проміжною. Тривалий час залізницею ходив єдиний склад, що складався з 4 вагонів на 2 осях, які були виготовлені в 1927 році з дерева. Справжньою гордістю комплексу був паровоз КЧ4_027, який став "першовідкривачем" руху дитячою Львівською залізницею. Він почав "ходити" 1951 року.

З початку 1960-х років до "Комсомольської" залізничної станції приєднали прибудову, а потім з'явилася майстерня. Навесні 1961 року в розпорядження надійшов старий мотовоз ТУ2_М, який так і не знайшов свого застосування через свій незадовільний технічний стан. Ще через кілька місяців залізниця обзавелася першим тепловозом ТУ2_087. Через 10 років парк "тягачів" поповнився моделлю ТУ3_039 і ТУ3_040.

До 1976 року довжина колії залізниці зменшилася і стала всього 1200 метрів. Причиною тому була проведена реконструкція прилеглої вулиці Стрийська. Станцію "Дитяче містечко" зробили кінцевою. Після зазначених змін час одного кола в дорозі став становити не більше 5 хвилин. З 1998 року, після списання ТУ3_040, у розпорядженні дитячої залізниці залишився лише один "тягач", що експлуатується і до сьогодні.

Необхідно зазначити, що комплекс є об'єктом уваги з боку злодіїв і вандалів. У зв'язку з цим істотна частина зароблених коштів йде на ремонтні роботи та організацію охорони. З метою захисту обладнання залізниці після закінчення кожного робочого дня проводиться закриття всіх лінз світлофорів спеціальними щитами з металу. На щастя, подібного роду заходи довели свою ефективність і показали належний результат.

Відео з львівської дитячої залізниці

Youtube

Чим зайнятися?

Львівська залізниця починає свою роботу в травні та закривається наприкінці вересня. Обов'язково варто подивитися на наявні рухомі склади ТУ2_087, ТУ3_039, вагони виробництва PAFAWAG. За бажання можна записатися на заняття та гуртки із залізничної тематики. Варто додати, що за весь час існування комплексу, в його стінах було виховано понад 30 000 юних працівників залізниці. У вихідні дні залізниця пропонує всім охочим (особливо дітям) покататися в одному з вагонів потяга й отримати від цього справжнє задоволення.

Як дістатися

Дитяча залізниця розташована в Сихівському районі Львова, на вулиці Івана Франка, 156. Якщо їхати громадським транспортом, то необхідно орієнтуватися на зупинку "Академія мистецтв", "Університет", "Парк", "Вулиця Карманського". З боку автовокзалу найпростіше дістатися автобусами, що прямують за маршрутом №5 і 27. Від залізничної станції краще їхати маршруткою №29, водночас потрібно виконати пересадку на маршрутку №53 на "Театрі опери та балету".

Підсумок

Львівська дитяча залізниця, побудована на базі вузькоколійки, є прекрасною навчальною і розважальною установою, що привертає увагу не тільки жителів, а й гостей міста. Протягом усієї своєї історії на залізниці проводилися реконструкційні роботи, реорганізація рухомого складу, зміна маршруту поїздів, однак це не завадило зберегти важливість і цінність об'єкта в наші дні. Відвідати комплекс можна в будь-який час з кінця весни до початку осені. За бажання, кожен може записати свою дитину до гуртка юних залізничників.

Рецензія

Короткий огляд дитячої залізниці «Львівська»
Координати локації 49°49′19.2″ N 24°01′47.9″ E
Інфраструктура інфраструктура Стрийського парку
Додаткові розваги на територіївідвідування оранжереї, каскаду озер, фонтанів, скейт-парк
Розклад руху з червня по кінець вересня по суботах, неділях та святкових днях. Відправлення зі станції Паркова: 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30. Відправлення зі станції Сонячна: 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 15:15, 15:45, 16:15, 16:45
ЦінаДля дорослих і дітей старше 12 років: 25 грн. | Для дітей від 3 до 12 років: 12,5 грн.
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація дитячої залізниці «Львівська»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про дитячу залізницю «Львівська»
Відправити
Підписуйтесь на нас