Луцька
- Розваги
- Дитячі залізниці
- Луцька
Показати зміст
Локація здивує кожного своєю історією та можливістю дізнатися про непросте життя залізничників, будову вокзалів, станцій, особливості регулювання проїзду потягів. Дитяча залізниця в Луцьку спеціально створювалася з метою популяризації перспективного виду транспорту, що набирав обертів ще на початку минулого століття. Нині залізниця підтримується практично в ідеальному стані. Рухомий склад регулярно проходить обслуговування і є безпечним для перевезення юних пасажирів. Місце ідеально підходить для проведення святкових заходів та відпочинку у вихідні дні.
Історія Луцької дитячої залізниці
Об'єкт було побудовано в період 1952-1954 років. Ініціаторами будівництва були корінні жителі Луцька. Основна ідея полягала в залученні містян, насамперед молоді, до залізничної тематики, отриманні професії, поліпшенні інфраструктури міста, району, країни. Дитяча залізниця протяжністю 1500 метрів розташовувалася вздовж річки Сапалаївки і, раніше, частково проходила через ботанічний сад. Пізніше побудували станцію "Піонерську" (основну, двоповерхову) і "Молодогвардійську".
Аж до 1975 року регулювання проходу потягів здійснювали семафорами, після - світлофорами. До 1997 року в поїздах з'явився радіозв'язок. Починаючи з 1992 року, платформу "Піонерська" перейменували на "Росинку". Через деякий час "Молодогвардійська" змінила ім'я на "Фонтан". До моменту свого офіційного "старту" залізниця у своєму розпорядженні мала 2 вагони на чотирьох осях. Один із них мав майданчик відкритого типу, інший - тамбури. Крім цього існувала окрема платформа для перевезення вантажів. На окрему увагу заслуговує трофейний локомотив типу HF 11-751, зведений 1941 року підприємством "Геншель" (Німеччина). До 1960 року на заміну застарілому "тягачу" прийшов "тягач" Кп_4_614.
Знаменна подія сталася 1954 року, коли під оркестровий супровід у дорогу з платформи "Піонерська" пішов перший потяг. Його машиністом на той момент виявився зовсім юний залізничник, вихованець 8 класу на ім'я Валентин. У такий пам'ятний день право на проїзд отримали всі охочі школярі, які відзначилися високою самовіддачею під час будівництва дитячої залізниці. З 1962 року всі вагони для пасажирів, виконані з дерева, замінили на склади PAFAWAG (виготовлені з цільного металу). 1970 рік ознаменувався переведенням залізниці з парової тяги на тепловозну тягу. Рік потому залізниця взяла на "озброєння" перший основний тепловоз ТУ3_033.
Незабаром залізничникам вдалося отримати ще один "тягач" ТУ2_149. З цього часу залізницю стало обслуговувати два локомотиви. До 1976 року з'явилася гостра необхідність у списанні морально застарілого, зношеного ТУ3_033. Разом із цим ТУ2_149 продовжував працювати аж до 1998 року. Пізніше основним тепловозом став ТУ2_097, який у 2009 році пройшов капітальний ремонт і відданий в "Антонівку". Наразі на залізниці використовується локомотив ТУ7А_3279, якому, ще в роки роботи на вузькоколійці в Береговому, було присвоєно відповідний номер. Саме під такою "назвою" він успішно експлуатується і донині.
Відео про Луцьку дитячу залізницю
Чим зайнятися?
Свою роботу залізниця розпочинає з 7 травня, коли малеча має змогу покататися на оригінальному мініатюрному складі. Комплекс продовжує працювати у вихідні та святкові дні. Необхідно зазначити, що в дощовий період залізниця закрита для відвідування. За необхідності проводяться колективні відвідування та організовані екскурсії.
Місце ідеально підходить для неспішних приємних сімейних прогулянок. Відвідувачам надається можливість побувати всередині станцій, дізнатися більше про історію виникнення дитячої залізниці. Крім цього гостям, за наявності відповідного бажання, пропонується отримати базові знання щодо особливостей функціонування реальних залізниць. Після екскурсій і невеликої подорожі дитячою залізницею багато хто воліє пройтися сквером і насолодитися природою.
Як дістатися
Луцька дитяча залізниця проходить уздовж мальовничої річечки Сапалаївка. Знайти її можна за адресою місто Луцьк, вулиця Шопена, 14а. Їхати необхідно в бік парку та проспекту Свободи. Якщо прямувати до залізниці громадським транспортом, то орієнтуватися необхідно на зупинку "Автошкола".
Діставшись до Луцька за допомогою міжміського, приміського автобусного сполучення, з автовокзалу краще їхати міськими автобусами, що прямують за маршрутом №17А, 8, 32. Більш зручним і швидким варіантом виявиться маршрутка №2. Відносно недорого з будь-якого району Луцька вийде під'їхати на таксі.
Підсумок
Луцька залізниця є чудовим місцем для сімейного відвідування. Фактично вона являє собою повноцінну залізничну лінію з вокзалом, станціями, тепловозами і вагонами. Її магістраль проходить через сквер, уздовж мальовничої річки. Об'єкт дає змогу отримати дітям додаткову освіту і визначитися з майбутньою професією. З урахуванням невеликої протяжності шляхів, залізниця вважається найменшою на території України.
Координати локації | 50°44′55.3″ N 25°20′10.2″ E |
Інфраструктура | є |
Додаткові розваги на території | на квітень 2023 року залізниця не працює |
Розклад руху | на квітень 2023 року залізниця не працює |
Ціна | на квітень 2023 року залізниця не працює |