Дніпровська
- Розваги
- Дитячі залізниці
- Дніпровська
Показати зміст
Об'єкт є однією з головних визначних пам'яток Дніпропетровської області, особливо для найменших гостей. Основна ідея його створення полягала в залученні молоді до популярного виду транспорту. З цією метою будувалися аудиторії, проводилося навчання, практичні заняття в стінах однієї зі станцій комплексу. Випускникам дитячої залізниці надавали хороші пільги, що давали змогу відносно легко вступити до профільних транспортних навчальних закладів.
Історія Дніпровської дитячої залізниці
Офіційне відкриття локації відбулося 6 липня 1936 року. Саме тоді вперше пройшов вузькоколійною залізницею перший склад. Примітно, що загальна протяжність залізничного полотна становила на той момент 1600 метрів (залишилася такою ж і донині). Переважно його прокладено в парку Лазаря Глоби, що надає залізниці ще більшої популярності. Цікавим є факт, що збудований об'єкт є першим у своєму роді в Україні. З метою прокладання рейок спеціально було збудовано тунелі, довжиною 10 і 30 метрів, окремий телеграфний радіозв'язок, додатково встановлено гучномовці.
Дитяча залізниця оснащена двома станціями. Одна з них під назвою Паркова є основною і відведена під розміщення управління залізниці. Друга станція - Комсомольська, яка ще у воєнний період часу була знищена і до сьогодні, на жаль, не відновлена. Дніпровську дитячу залізницю з усією впевненістю можна назвати радянською спадщиною. Спочатку вона будувалася з освітньою метою. Саме вона допомагала дітям віком від 8 до 15 років познайомитися з особливостями та будовою залізничного транспорту. За своїм оснащенням і розмірами комплекс поступався хіба що аналогічним об'єктам у Москві та Тбілісі.
Існує легенда, що проектом і безпосереднім будівництвом дитячої залізниці займалися школярі, щиро "закохані" в цей вид транспорту. Здебільшого будівельні роботи велися у вихідні дні та комсомольські суботники. У результаті вдалося створити справді унікальний об'єкт, із власними навчальними класами, залом очікування, касою. Протягом усього року для школярів проводилися теоретичні заняття, а в теплу пору року - практичні заняття. Кожен міг спробувати себе в ролі чергового по станції, провідника вагона, машиніста, начальника поїзда і навіть директора вокзалу.
Унаслідок фізичного зносу складів, капітальний ремонт яких не проводили тривалий час, до 2017 року довелося зняти з експлуатації вагони Pafawag, а натомість запустити вагони ПВ-51, надані дитячою залізницею Запоріжжя. З квітня 2018 року низку об'єктів залізниці було перейменовано. Наприклад, станція "Піонерська" стала "Парковою", тунелі "ім. О. С. Пушкіна" став "Січеславським", "Маяковського" - "Козацьким". Зазначені зміни були закріплені відповідною документацією в Дніпровському територіальному управлінні БМЕС (саме на його балансі перебуває комплекс).
Серед рухомого складу варто відзначити 3 вагони ПВ-51 (виготовлені Демихівським заводом), 3 вагони Pafawag (потребують швидкого капітального ремонту) та 2 теплотяги ТУ_2_172, ТУ_2_134. Адміністрація дитячої залізниці регулярно проводить тендери і переговори щодо закупівлі нової техніки, обладнання, модернізації станцій, системи управління. Крім цього величезну увагу приділяють залученню дітей. З цією метою організовуються шкільні екскурсії, після проведення, яких у кожного юного гостя починають "світитися" очі.
Відео про Дніпровську дитячу залізницю
Чим зайнятися?
Дніпровська дитяча залізниця працює не тільки в теплий період часу, а й узимку (під час шкільних канікул, які проводяться зазвичай з кінця грудня до середини січня). Вона є чудовим місцем для навчання та роботи всіх тих, хто хоче пов'язати своє життя із залізницею. За бажання можна покататися у вагончику, стати учасником екскурсії, під час якої вдасться дізнатися про всі тонкощі цього виду транспорту.
Як дістатися
Дніпровська дитяча залізниця розташована в місті Дніпро, у мальовничому парку Лазаря Глоби. Дістатися до неї відносно просто можна автобусами 87Б, 146Б, 157А, 101А, трамваєм №1 та тролейбусом Б. Виходити потрібно на зупинці "вул. Столярова". Також можна їхати до зупинки "Парк ім. Глоби" тролейбусами маршрутів 1, 4, 5 та автобусом №113. Зупинка "Центральний ринок", через яку проходять маршрути автобусів: 155, 109, 40, 33, 32 та трамваїв №17, 12, теж розташована неподалік парку.
Підсумок
Дніпровська дитяча залізниця є позашкільним початковим навчальним закладом, здатним познайомити всіх охочих, особливо учнів шкіл, із спеціальностями, що пов'язані з залізничними перевезеннями.
Координати локації | 48°28'13.5"N 35°01'51.7"E |
Інфраструктура | є |
Додаткові розваги на території | інфраструктура парка імені Лазаря Глоби |
Розклад руху | З 1 травня по 31 жовтня по суботах, неділях і святкових днях з 10:00 до 16:00. Відправлення кожні 20 хвилин |
Ціна | Повний - 32 грн.; Дитячий - 26 грн. (з 2 до 10 років); Для дітей до 2-х років проїзд безкоштовний. |