Зоологічний науково-природничий музей НАН України у Києві. Ціни 2024
Музей

ННПМ Зоологічний

Показати зміст
Публикация о ННПМ Зоологический также доступна на русском

Зоологічний музей є прекрасним місцем, де вдасться розкрити первозданні секрети нашої планети. Тут будь-хто зможе побачити справжні скелети хижих птахів і ссавців, які населяли нашу місцевість кілька тисяч років тому. Відвідувачам пропонується прогулятися картинною галереєю, де зібрані найкращі творіння вітчизняних художників. Загальна кількість експонатів перевищує 5 тисяч одиниць, серед яких одноклітинні істоти та хижаки. Поруч зі скелетами тварин розташовані реалістичні штучні моделі різних організмів.

Опис ННПМ Зоологічного

Музей вважається одним із найстаріших об'єктів, що входить до складу Національного науково-природничого музею Національної академії наук України. Його засновником є Микола Феофанович Кащенко, який став ініціатором його урочистого відкриття 1 травня 1919 року. Необхідно зазначити, що вже до 1966 року заклад увійшов до складу центрального наукового природничого музею академії наук УРСР. Рік потому, під керівництвом Миколи Миколайовича Щербака, було проведено роботи з реконструкції будівлі. Після цього музей став знову доступний для відвідування жителями і гостями міста.

ННПМ Зоологічний, розташований на третьому поверсі Національного науково-природничного музею НАН України.

Рекомендується взяти участь у складі організованої екскурсійної групи. Програма може бути розрахована на 45 і більше хвилин. Після пізнавальної екскурсії можна буде пройтися поруч розташованими скверами, парковими зонами, історичними пам'ятками.

Віртуальний 3D-тур по Зоологічному музею

Переглянути віртуальний 3D-тур по Зоологічному музею можна за цим посиланням.

Експозиція

Основні експонати розміщені в просторій галереї. Крім цього музей займає ще дві великі зали, де представлені експозиції ссавців і птахів. Виставлені опудала понад 400 видів тварин змусять замислитися над величчю і різноманіттям природного світу. Додаткові враження та яскраві емоції вдасться отримати після перегляду ландшафтних діорам, що дозволяють розкрити таємниці більшості природних зон планети.

На самому початку, при вході до музею відбувається знайомство з безхребетними тваринами, зокрема найпростішими губками, кишковопорожнинними істотами, різними видами черв'яків, молюсками тощо. Значну увагу на себе звертають скелети скляних губок. Цікаво, що візуально кубок Нептуна асоціюватиметься у відвідувачів з величезним келихом. Далі представлені зразки коралів у білому, чорному, червоному, жовтому та інших кольорах. Безсумнівний інтерес викликають і гігантські японські краби, лангусти, омари. Поціновувачів арахнології порадує різноманіття павуків. Не менш цінним вважається експонат мечохвоста, тварини, що збереглася і до наших днів.

Далі, по ходу руху належить здійснити знайомство з комахами. Слід зазначити, що їхня кількість у світовій фауні вдвічі перевищує чисельність усіх інших тварин. Численні вітрини дозволять зробити оцінку того різноманіття організмів, яке населяє наш світ. Однією з найцікавіших прикрас виставки вважаються дивовижні тропічні метелики, а також жуки велетні. У холі є двостулковий молюск - трідакна, трохи правіше його - експонати голкошкірих мешканців. З рослинного царства можна відзначити морських огірків, лілії, зірки, черепашки, привезені сюди з різних куточків земної кулі.

Велику кількість поглядів привертають до себе експозиції риб, плазунів та амфібій. Діти залишаються в захваті від побаченого матеріалу, зокрема великих акул, осетрових та інших водоплавних істот. Праворуч від вітрини представлено кілька видів тварин, що належать до хребетної групи. З різноманіття амфібій виділяється гігантська китайська саламандра, що досягає в довжину 1800 сантиметрів. Не менш цікавий вигляд має свистулька лише 10 мм заввишки, роздивитися яку вдасться за допомогою пропонованого біля вітрини збільшувального скла.

Незвичайним експонатом вважається ящірка (туатара), що має три ока. Знайти її в природі можна виключно в Новій Зеландії, заповідних островах. Крім цього обов'язково захочеться подивитися на черепах, змій, крокодилів - представників сучасних плазунів груп. У залі є й унікальні тварини, яких уже не знайти в сучасній Україні. Йдеться про лірохвостів, срібного фазана, казуара, колібрі тощо. Є окрема вітрина, присвячена журавлям, птахам, які поступово зникають з нашої планети. Якісно виконані діорами присвячені різним куточкам України, зокрема поліссю, степу, субтропічному узбережжю Кримського півострова, Карпатам. Фахівці зуміли якісно відтворити антарктичні, гірські та пустельні ландшафти.

Справжньою родзинкою музею є досить велика діорама під назвою пташиний базар. Неподалік стоїть найстаріший експонат комплексу - реалістичне опудало справжнього зубра, яке виготовили понад 200 років тому. Існує легенда, що тварина була видобута орієнтовно в 1780 - 1800 роках у маєтку графа Потоцького. До експозиції звірів хижаків входять сніговий барс, ламантин і білий ведмідь. Крім усього в залі виставлені рідкісні фотографії тварин, карти ареалу їхнього проживання, докладні текстові відомості. Додатково варто зупинитися на розгляді анімалістичних картин, які нерідко використовуються як навчальні та пізнавальні матеріали.

Як дістатися

Зоологічний музей розташований у Шевченківському районі столиці, на вулиці Богдана Хмельницького, 15. Поруч, за 2 хвилини ходи, розташована станція метро Золоті ворота (зелена гілка). Крім цього, вулицями Володимирська, Пушкінська, Хрещатик, бульваром Тараса Шевченка щодня курсують маршрутні міські транспортні засоби. З будь-якого району Києва дістатися до ННПМ Зоологічний вдасться не більше ніж за 30-40 хвилин.

Підсумок

Кількість експонатів зоологічного музею дуже велика, тому краще планувати відвідування комплексу зранку. Наповнення експозиції здійснювалося зусиллями відомих учених, українських діячів, досвідчених біологів, праці яких назавжди увійшли до скарбниці світової науки. У цьому музеї зародилися і почали розвиватися тематичні школи з систематики, ембріології, анатомії, генетики тощо. У музеї є безхребетні організми, метелики, ящірки, крокодили, павуки, комахи та інші мешканці нашої планети.

Рецензія

Короткий огляд музею «ННПМ Зоологічний»
Координати локації50°26'43.4"N 30°30'54.1"E
Тематиказоологічний
Графік роботиПТ-НД 11:00 - 18:00
Вартість відвідуванняПовний квиток = 160 грн. / Пільговий квиток (школярі, студенти, курсанти, пенсіонери, інваліди ІІ групи) = 80 грн.
Екскурсійна програмаукраїнською мовою для групи від 1 до 4 осіб = 260 грн, для групи від 5 осіб = 60 грн з кожної особи; іноземною мовою, з однієї особи: 300 грн
Експозиціїблизько 5000 тварин, які відносяться до 4000 видів. Експозиція побудована за науково-систематичним планом, її сучасним пріоритетом є побудова ландшафтних діорам
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «ННПМ Зоологічний»
Веб-сайт Сторінка на Google Maps
Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15
Побудувати маршрут
Розташування ННПМ Зоологічний на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «ННПМ Зоологічний»
Відправити
Підписуйтесь на нас