Палеонтологічний музей Національного науково-природничого комплексу в Києві
Музей

ННПМ Палеонтологічний

Показати зміст
Публикация о ННПМ Палеонтологический также доступна на русском

Усі представлені експонати в Палеонтологічному музеї імені академіка Вадима Олександровича Топачевського, в складі Національного науково-природничого музею Національної академії наук України (ННПМ), ретельно підбирали співробітники комплексу, науковці та небайдужі люди. Є колекції, які були привезені ще 1919 року. Яскраві експозиції досить якісно і зрозуміло ілюструють історію розвитку життя на нашій планеті, аж до її сучасного стану. До певної міри місце є перлиною не тільки Києва, а й України. Сюди регулярно приїжджають шкільні екскурсії, батьки зі своїми дітьми.

Опис ННПМ Палеонтологічного

Фактично родоначальником музею є академік Іван Григорович Підоплічко. За його безпосередньої участі 1935 року було організовано першу невелику палеонтологічну експозицію, яку розташували в Зоологічному музеї. Перші колекції викопних матеріалів сюди почали звозити з моменту заснування Академії наук України. В основі експозицій закладу було покладено принцип матеріалістичного світогляду. Відвідувачам пропонується простежити етапи розвитку рослинного і тваринного світу.

Вивчення виставлених зразків, організмів дає змогу досить точно встановити їхній геологічний вік, кореляцію земних шарів. У деяких випадках вдається знайти відповіді в галузі палеокліматології, палеогеографії, антропології тощо.

Відвідування комплексу рекомендується у складі організованої екскурсійної групи за обраною тематикою. Серед інших пропонуються "тури" українською та англійською мовою. Як екскурсоводи виступають наукові співробітники ННПМ.

Експозиція

Загалом у музеї налічується понад 2000 незвичайних експонатів оригінального походження. Переважну їх частину було знайдено на території України. Загалом є 106 вітрин з експозиціями, 5 діорам з художнім оформленням і 2 унікальні конструкції, повністю сформовані з кісток мамонта.

На жаль, повністю простежити всі періоди становлення органічного світу в Україні до сьогодні так і не вдалося. Незважаючи на це, вдалося сформувати палеонтологічні документи. Відвідувачам, під час їх вивчення, цікаво буде дізнатися, що в мезозойський період наша територія була дном океану під назвою Тетіс. Саме тому в музеї немає останків динозаврів, які так хочуть побачити всі відвідувачі, особливо дитячого віку. Проте кожному надається можливість знайомства зі скелетами неогенових ссавців і палеозойських риб. Необхідно зазначити, що матеріали, цінні знахідки, здобуті в нашій країні, були використані як цінні експонати багатьох музеїв в інших країнах.

Окремо потрібно зупинитися на унікальних екземплярах. Зокрема йдеться про рештки представників гіпаріонових фаун. Обов'язково варто подивитись на експонати четвертинних і неогенових особин, які чудово збереглися до наших днів. Серед інших можна відзначити жирафа херсонотерію, бика тура, слона динотерію, китацетотерію, мамонта тощо. Справжньою окрасою експозиції вважаються натуральні відбитки рослин і безхребетних тварин. Тут вдасться подивитися на деревні скам'янілості, черепашки, зразки бурштину з комахами всередині.

Не менший інтерес викликають невеликі споруди. Згідно з однією з гіпотез, висунутих Іваном Григоровичем Підоплічко, каркаси споруд виконані з останків мамонтів. Їх було знайдено на території Черкаської та Чернігівської області. За твердженням академіка, раніше, на території нашої країни, 15 - 20 тисяч років тому, проживали кроманьйонці. Після себе поселення залишили цікаву матеріальну культуру, що становить особливу цінність. Наявні дві реконструйовані споруди кілька разів ставали головним експонатом зарубіжних виставок, зокрема Японії та Західній Європі.

До музею постійно прибувають нові палеонтологічні знахідки. Всі вони стають результатом праці проведених наукових і пошукових робіт. У багатьох розкопках безпосередню участь беруть співробітники комплексу. Окремо слід відзначити значний внесок у збагачення експозицій з боку звичайних жителів України, меценатів. Вони регулярно повідомляють про цікаві об'єкти і знахідки. Крім цього, в ННПМ, як подарунки, привозять експонати з інших музеїв світу.

Віртуальний 3D-тур по Палеонтологічному музею

Переглянути віртуальний 3D-тур по Палеонтологічному музею можна за цим посиланням.

Як дістатися

Комплекс розташований за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 15 (на другому поверсі).

Найшвидше сюди дістатися вийде зеленою гілкою метрополітену, потрібно вийти на станції "Золоті ворота" і перейти дорогу на протилежний бік. Як альтернативний варіант варто розглянути автобусні та тролейбусні маршрути, що курсують вулицею Хрещатик. Пушкінська, Хмельницького, Володимирська та Прорізна. Усього за 10 хвилин їзди від музею розташований центральний залізничний вокзал Києва.

Підсумок

ННПМ Палентологічний розташований на другому поверсі музейного комплексу. Місце дає змогу детально познайомитися з рослинним і тваринним світом минулого часу. Більшість скелетів тварин і окам'янілі рештки рослин збереглися в дуже хорошому стані. Деякі експонати не мають собі аналогів у світі.

Рецензія

Короткий огляд музею «ННПМ Палеонтологічний»
Координати локації50°26'43.4"N 30°30'54.1"E
Тематикапалеонтологія
Графік роботиПТ-НД 11:00 - 18:00
Вартість відвідуванняПовний квиток = 160 грн. / Пільговий квиток (школярі, студенти, курсанти, пенсіонери, інваліди ІІ групи) = 80 грн.
Екскурсійна програмаукраїнською мовою для групи від 1 до 4 осіб = 260 грн, для групи від 5 осіб = 60 грн з кожної особи; іноземною мовою, з однієї особи: 300 грн
Експозиціїдіорами, кісткові рештки представників гіпаріонових фаун. Найбільш цікавими експонатами музею є скелети окремих особин неогенових та четвертинних ссавців
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «ННПМ Палеонтологічний»
Веб-сайт Сторінка на Google Maps
Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15
Побудувати маршрут
Розташування ННПМ Палеонтологічний на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «ННПМ Палеонтологічний»
Відправити
Підписуйтесь на нас