ННПМ Ботанічний готовий надати будь-кому величезний обсяг корисної, цікавої інформації щодо особливостей біологічного світу, закономірностей його будови, екології.
Музей

ННПМ Ботанічний

Показати зміст
Публикация о ННПМ Ботанический также доступна на русском

Заклад входить до складу наукового експозиційного комплексу національного природознавчого музею (академії наук нашої країни). Він відомий як один із найкращих і найбільших ботанічних комплексів на планеті. Музей вважається справжнім надбанням України. Загальна площа установи становить близько 1.4 тисяч квадратних метрів.

Опис ННПМ Ботанічний

Заснування комплексу відбулося 1921 року. Аж до 1966 року він перебував у залах ботанічного інституту (імені М.Г. Холодного). Згодом він став частиною експозиційного комплексу. Закладка наукових та експозиційних засад була виконана за безпосередньої участі талановитого фахівця, професора Д.М. Добрачаєвої.

Усі експонати розміщені у 5 залах, понад 100 вітринах, 10 біо групах, кількох досить великих діорамах, 20 щитах і понад 100 фризах. Відвідувачі зможуть ознайомитися з ключовими рослинними групами, особливостями клітинної будови, морфологією квітучих представників флори, принципами еволюції, охороною природи та багатьма іншими цікавими експонатами.

ННПМ ботанічний є одним із найкращих музеїв нашої країни і планети загалом. Після відвідування оглядових екскурсій, у відвідувачів з'являється можливість прогулятися місцевими визначними пам'ятками, об'єктами архітектури, мальовничими парками та скверами, оскільки комплекс розташований практично в центрі Києва. Поруч, у кроковій доступності, розташовані цікаві об'єкти. Йдеться про музей "Золоті ворота", площу Незалежності, урядовий квартал, Софіївську та Михайлівську площі, пам'ятники, універмаги, бессарабський ринок, найбільші торгові центри.

Експозиція

Відвідувачам пропонуються до огляду понад 4 тисячі натуральних експонатів, понад 5 сотень фотографій, до 1 тисячі малюнків, карт, схем та іншої графічної інформації. Допомогу у вивченні представлених зразків забезпечують текстові характеристики, де вказані природні зони, флористичні регіони, ареали, угруповання та інші корисні відомості.

Завдяки представленим фотобіологічним експозиціям відвідувачі отримують можливість предметно уявити біологічне різноманіття рослин на нашій планеті. Побачений обсяг інформації прояснить багато моментів щодо закономірності будови, екологічних особливостей, зонального поширення рослин. Кожен елемент експозиції якісно опрацьований з урахуванням принципу необхідності виконання широкого показу об'ємної фіто натуральної моделі. Зазначимо, що створення експозицій здійснюється співробітниками музею шляхом сушіння фіто біонтів, зі збереженням їх морфологічних особливостей і просторових форм. Дана методика раніше серед світових природничо-наукових комплексів ще ніде не застосовувалася.

За основу експозицій музею було взято флористичні фітоценотичні матеріали. Усі вони поділяються за регіональним і зональним принципом. Завдяки цьому вдається відчути все багатство рослинного світу планети. Відвідувачі зможуть познайомитися з біологічними особливостями різних природних зон, флористичних областей і регіонів. Зазначений принцип має низку очевидних переваг щодо інших методик побудови експозицій у ботанічних музеях. Було встановлено важливість подання цілісної картини природних комплексних природних взаємозв'язків рослин і певних груп. Цікаво, що систематичний, еволюційний, морфологічний, екологічний та прагматичний принцип не спроможний виконати цю умову.

Ботанічний музей прикрашають дивовижні, яскраві, об'ємні панорамні діорами. Вони фактично відображають реальну ландшафтну картину різних регіонів планети, зокрема й нашої країни. У гостей комплексу з'являється можливість побувати в Приполярному районі Уралу, заповіднику Туркменістану, на узбережжі тихоокеанських тропічних островів із кокосовими пальмами, мангровими заростями, джунглями. Величезне враження справляють африканські савани, пустелі в посушливий період, неозорих степових районів південної та центральної України, високогірних лісових Карпат, екзотичних берегів кримського півострова тощо.

Основна увага в ботанічному музеї приділяється напряму флористики, вивченню утворення флори в різних регіонах, проведення структурного та порівняльного аналізу, генезису, антропогенної трансформації. Присвячується багато часу вивченню та розробці методик для захисту флорофонду, рослинності України, її оптимізації, зокрема в заповідних районах. Крім цього наявне ботанічне музеєзнавство. Регулярно проводяться наукові роботи з реконструкції, вдосконалення наявних експозицій. Розробляються нові технології щодо створення об'ємних і просторових фіто експонатів, у тому числі із застосуванням сучасних комп'ютерних, мультимедійних досконалих технологій.

Віртуальний 3D-тур по Ботанічному музею

Переглянути віртуальний 3D-тур по Геологічному музею можна за цим посиланням.

Як дістатися

Ботанічний музей розташований у столиці України, на вулиці Богдана Хмельницького, 15. Дуже просто до нього дістатися за допомогою червоної або зеленої гілки метро, зокрема з виходом на станціях Золоті ворота або Театральній. Далі необхідно буде йти вгору по вулиці, у протилежний бік від вулиці Хрещатик. Непоганою альтернативою є громадський транспорт, зокрема маршрутні автобуси і тролейбуси, що регулярно курсують у Шевченківському районі прилеглими вулицями. За 10-15 хвилин їзди розташований центральний залізничний вокзал, куди прибувають приміські електрички та поїзди далекого прямування.

Підсумок

Ботанічний музей розташований на 4 поверсі монументальної будівлі. Великі зали, мінімальна кількість відвідувачів дадуть змогу відносно вільно та комфортно насолодитися оглядом експонатів. До уваги відвідувачів роботи справжніх майстрів, а саме засушені рослини, що зберегли свою форму, колір і розміри. Тут зібрані всі популярні представники флори боліт, степів, саван, гір і лугів. Розібратися з ареалом їхнього проживання дозволять інформативні діорами. Представлені увазі відвідувачів експозиції демонструють гостям комплексу наочну наукову об'єктивну картину значного біологічного різноманіття рослинного світу.

Рецензія

Короткий огляд музею «ННПМ Ботанічний»
Координати локації50°26'43.4"N 30°30'54.1"E
Тематикаботаніка
Графік роботиПТ-НД 11:00 - 18:00
Вартість відвідуванняПовний квиток = 160 грн. / Пільговий квиток (школярі, студенти, курсанти, пенсіонери, інваліди ІІ групи) = 80 грн.
Екскурсійна програмаукраїнською мовою для групи від 1 до 4 осіб = 260 грн, для групи від 5 осіб = 60 грн з кожної особи; іноземною мовою, з однієї особи: 300 грн
Експозиції4000 натурних ботанічних експонатів, 550 фотографій, 1000 кольорових схем, малюнків, карт ареалів, понад 300 розгорнутих текстових характеристик з відомостями про природні зони, флористичні царства і регіони, рослинні угруповання та описами особливостей окремих особливо цікавих, цінних для науки або практики видів рослин світової флори
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «ННПМ Ботанічний»
Веб-сайт
Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15
Побудувати маршрут
Розташування ННПМ Ботанічний на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «ННПМ Ботанічний»
Відправити
Підписуйтесь на нас