Експозиція "Космос" у Національному музеї космонавтики ім. С. П. Корольова
Музей

Космонавтики імені Корольова

Показати зміст
Также доступна для прочтения на русском публикация о национальном музее космонавтики имени Сергея Павловича Королева (Космос)

Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова – це один із найцікавіших науково-просвітницьких центрів України. Розташований у Житомирі, місті, де народився видатний конструктор Сергій Корольов, музей пропонує захопливу подорож у світ космосу, ракетобудування та історії освоєння Всесвіту. Його експозиції вражають масштабом і унікальністю, дозволяючи кожному відвідувачу відчути себе частиною великої космічної епохи.

Історія музею

Музей було відкрито 1 серпня 1970 року як меморіальний будинок-музей Сергія Павловича Корольова. Спочатку це була частина квартири, у якій на початку ХХ століття мешкала його родина. У 1977 році музей розширили, а згодом було створено нову будівлю, де відкрили експозицію «Космос», про яку і піде мова. У 1987 році музей отримав статус самостійного закладу, а в 2020 році йому було присвоєно статус національного.

Відеоекскурсія Національним музеєм космонавтики ім. С. П. Корольова

Youtube

Експозиція

Експозиція "Космос" у Національному музеї космонавтики ім. С. П. Корольова – це унікальна подорож у світ зоряних відкриттів і наукових досягнень. Тут відвідувачі можуть побачити реальні космічні апарати, макети супутників, зразки скафандрів та обладнання, що використовувалося під час космічних місій, серед яких:

  • спускний апарат космічного корабля «Союз-27»;
  • 9 міліграмів місячного ґрунту;
  • макети «Лунохода-2» та спускного апарату «Восток»;
  • космічна їжа та особисті речі космонавтів. Окремою гордістю музею є інтерактивні програми, зокрема VR-тури, що дозволяють відвідувачам відчути себе астронавтами.

Особливу увагу привертають експонати, пов’язані з діяльністю Сергія Корольова – головного конструктора космічної техніки, який стояв біля витоків радянської космонавтики. Серед унікальних експонатів – фрагменти космічних кораблів, моделі ракет і навіть справжні артефакти, що побували у відкритому космосі.

Відвідувачі можуть дізнатися про перші польоти людини в космос, дослідження Місяця та Марса, а також сучасні космічні програми. Інтерактивні зони та мультимедійні інсталяції дозволяють відчути себе справжнім астронавтом і зануритися в атмосферу міжпланетних подорожей.

Як дістатися

Музей розташований у Житомирі за адресою: вулиця Дмитрівська, 2. Найзручніший спосіб дістатися до нього – це громадський транспорт або автомобіль. Від залізничного вокзалу можна доїхати маршрутним таксі, автобусом або таксі. Для відвідувачів з інших міст рекомендується користуватися міжміськими автобусами до Житомира, а далі – міським транспортом до музею.

Підсумок

Національний музей космонавтики імені С.П. Корольова – це унікальне місце, де історія космонавтики поєднується з сучасними технологіями. Це не просто музей, а центр пізнання, що відкриває двері у безмежний світ Всесвіту. Відвідування цього закладу стане незабутнім досвідом для всіх, хто цікавиться наукою, історією та досягненнями людства в освоєнні космосу.

Рецензія

Короткий огляд музею «Космонавтики імені Корольова»
Координати локації50°15'11.5"N 28°40'38.7"E
Тематикаісторичний, технічний, науковий
Графік роботиВТ-НД 10:00-17:15
Вартість відвідуваннядорослий – 100 грн, дитячий (від 5 років) та студентський – 60 грн. Єдиний квиток дійсний для двох відділів музею: Космос та Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова
Екскурсійна програмадитяча – 200 грн, доросла – 400 грн, індивідуальна (до 5 осіб) – 500 грн, Іноземною мовою – 600 грн, інтегровані уроки – 300 грн + вхідні квитки.
Експозиціїкосмічні апарати, макети супутників, зразки скафандрів та обладнання
Сувенірна крамницянемає
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «Космонавтики імені Корольова»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму
списку запланованих для відвідування місць
натиснувши на кнопку нижче
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму
списку відвіданих місць
натиснувши на кнопку нижче

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «Космонавтики імені Корольова»
Відправити
Підписуйтесь на нас