Музей "Бункер Лінії Арпада" у Верхній Грабівниці
Музей

Бункер Лінії Арпада

Показати зміст
Также доступна для прочтения на русском публикация о музее Бункер Линии Арпада

Музей Бункер Лінії Арпада у селі Верхня Грабівниця – це унікальна пам’ятка Другої світової війни, яка переносить відвідувачів у часи масштабних воєнних подій. Це найбільший і найкраще збережений об'єкт на Лінії Арпада, оборонній системі угорських військ, що простягалася понад 600 кілометрів Карпатським хребтом. Сьогодні бункер відкритий для туристів, пропонуючи оглянути його інженерний геній та історичне значення.

Опис музею

Бункер у Верхній Грабівниці побудований впродовж 1939–1944 років і має довжину близько 1,5 км, з яких для відвідувачів доступно 800 метрів. Глибина об’єкта сягає 50 метрів, а його стіни вражають товщиною та міцністю. Історія споруди пов’язана з обороною угорських територій від радянської армії. Бункер був обладнаний для комфортного розміщення гарнізону: тут знаходилися казарми, лікарня, кухня, склади, а також вузли зв’язку та інженерні приміщення.

З роками споруда втратила свою стратегічну важливість, але зусиллями місцевих підприємців її було відновлено. Сьогодні це не просто підземна фортеця, а музейний комплекс, де зібрано інформацію про воєнні події того часу.

Відео з музею Бункер Лінії Арпада

Youtube

Експозиція

Експозиція музею відображає унікальні аспекти життя та діяльності солдатів у підземних умовах. Відвідувачі можуть побачити реконструйовані приміщення – від спальних місць до вузлів зв’язку. Особливо цікавим є джерело свіжої води, що досі функціонує у глибині бункера. Серед експонатів – автентична військова форма, озброєння, інструменти та особисті речі солдатів. Інформаційні стенди допомагають детальніше дізнатися про історичні події, пов’язані з бункером.

Для любителів інтерактивних форматів пропонуються тематичні екскурсії, зокрема «Бункер у темряві», які дозволяють відчути атмосферу підземного життя.

Як дістатися

Бункер розташований у селі Верхня Грабівниця, Закарпатської області. Найзручніше доїхати автомобілем трасою Київ-Чоп. Після Нижніх Воріт слід повернути праворуч і їхати 10 км старою дорогою, що веде до села. Для подорожуючих громадським транспортом – спочатку потрібно дістатися Сваляви або Воловця, а звідти скористатися рейсовим автобусом до Верхньої Грабівниці.

Підсумок

Музей Бункер Лінії Арпада – це місце, де оживає історія. Він приваблює своїм масштабом, інженерними рішеннями та атмосферою, що дозволяє краще зрозуміти воєнну спадщину Карпатського регіону. Відвідини цього музею стануть незабутньою подорожжю в минуле, яка залишить яскраві враження та викличе захоплення від масштабу збереженої історії.

Рецензія

Короткий огляд музею «Бункер Лінії Арпада»
Координати локації48°44'03.7"N 22°58'53.2"E
Тематикаісторичний, військовий
Графік роботилистопад – лютий ПН-НД 10:00 - 17:00; березень – жовтень ПН-НД 10:00 - 18:00
Вартість відвідуваннядля дітей до 12 років = 75 грн. / для дорослих = 150 грн / пільговий (студенти, підлітки, пенсіонери, АТО, УБД) = 100 грн / діти дошкільного віку = безкоштовно
Екскурсійна програмау вартість вхідного квитка включена коротка екскурсія до 20 хвилин. Індивідуальна екскурсія від 300 грн для групи до 5 осіб, для груп від 6 осіб + 50 грн до вартості квитка для дорослих та +25 грн для дітей
Експозиціїнайбільший бугкер часів другої світової війни
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «Бункер Лінії Арпада»
Веб-сайт показати (099) 555-07-07 показати (067) 714-33-07 Сторінка на Google Maps
Закарпатська область, Мукачівський район, село Велика Грабівниця
Побудувати маршрут
Розташування Бункер Лінії Арпада на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «Бункер Лінії Арпада»
Відправити
Підписуйтесь на нас