Бойківщина
- Культура та мистецтво
- Музеї
- Бойківщина
Показати зміст
Карпати славляться не тільки своєю незайманою природою, рослинністю, тваринним світом, а й історичними центрами. Плануючи поїздку в цей регіон, рекомендуємо розглянути можливість відвідування долинського краєзнавчого музею Тетяни та Омеляна Антоновичів - "Бойківщина". Його заснування відбулося 1998 року (спочатку він позиціонувався як історичний художній музей), і за понад 24 роки свого існування він зміг до певної міри стати візитною карткою Західної України.
Створення, формування та становлення об'єкту пов'язане безпосередньо з діяльністю його першого директора Фрищина. Більша частина зразків образотворчого та декоративного мистецтва впродовж кількох років була зібрана саме ним. Музей "розбитий" за кількома напрямками, присвяченими природі, історії, сакральному мистецтву та етнографії.
Опис долинського краєзнавчого музею "Бойківщина"
Йдеться про перший об'єкт, який повністю присвячений історії рідного краю, Прикарпаття. Окремо варто сказати про те, що сам по собі район, попри свою унікальність, самобутність і давнину, на загальний подив мало вивчений. Саме на цей момент і звернули увагу засновники благодійного фонду, що має позитивну славу в усьому світі. Завдяки активній підтримці меценатів 2003 року в музею з'явилося нове приміщення, де вдалося розмістити свіжі експозиції. Важливо додати, що таке гучне відкриття було присвячене до першого Всесвітнього фестивалю Прикарпаття.
Відео оглядової екскурсії музеєм "Бойківщина"
Експозиція
До уваги відвідувачів пропонуються до перегляду кілька цікавих експозицій. У музеї ви зможете познайомитися з унікальними археологічними знахідками, знаряддями праці та предметами побуту людей, які колись населяли райони Прикарпаття. Досить цікавими вважаються експонати, присвячені вишивці та бойківському одягу. Відвідувачі музею зможуть ознайомитися з документами, що висвітлюють різноманітні події, пов'язані з історією краю, зокрема друкованими формулярами, виданими на території України. До перегляду рекомендуються твори народного та українського образотворчого мистецтва. Дізнатися про неймовірні факти вийде під час проведення організованої екскурсії.
Найбільший фурор часто викликає реконструкція, присвячена "бойківській хаті" - типовій житловій споруді того періоду часу. Тут же вийде оцінити майстерність рукоділля місцевих жителів, а саме вишиванки, які були вишиті кольоровими нитками. Цікаво, що юні відвідувачі музею практично завжди залишаються під враженням від представленої колекції ляльок і великої кількості творів сакрального мистецтва періоду 16-17 століть. Крім цього гостям "Бойківщини" завжди пропонують взяти участь в одній з екскурсійних програм, зокрема "оглядової", "художників Долинщини", "історії міста Долини", "природних ресурсів Прикарпатського регіону", "кам'яного дива" тощо.
У музеї окремо виділено меморіальну кімнату, яка повністю присвячена родині Антоновичів. Відвідувачам пропонується ознайомитися з низкою матеріалів, здатних розповісти кожному про життя меценатів Долини. Вивчаючи запропоновані папери, дізнаєтеся, що сім'я змушена була емігрувати до США через низку причин, і не могла повернутися назад. Досить пізнавальною вважається й інформація щодо благодійної діяльності Антоновичів, кому, коли та за яких умов вони допомагали нужденним, різним організаціям. Цій кімнаті присвячена спеціальна екскурсійна програма.
Як доїхати
Комплекс розташований у населеному пункті Долина, на вулиці В.Чорновола, 2-а, практично в центрі міста, неподалік від будівлі районної адміністрації. Якщо рухатися з Києва власним автомобілем, краще обирати напрямок на Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Стрий, відповідно автошляхом Е-40, Н-03 та Е-50. Загалом у дорозі доведеться провести близько 5-7 годин часу. Альтернативою є автобусне або залізничне сполучення на Івано-Франківськ чи Львів. Від станції прибуття додатково доведеться під'їхати місцевим транспортом.
Підсумок
Краєзнавчий музей "Бойківщина" вирізняється своєю історичною значущістю. Район, якому він присвячений, виділяється не просто яскравою самобутністю, а й стародавніми цінностями. На жаль, на сьогодні він практично не вивчений і не досліджений. Нині площа музею становить близько 1000 м², на якій у 6 залах розміщено 5 різноманітних відділів, присвячених етнографії, природі, історії, сакральному мистецтву та родині Антоновичів. Адміністрація закладу, у своїй роботі, надає активну методичну та фахову допомогу студентам, вчителям, науковцям, колективам художньої самодіяльності.
Координати локації | 48°58′19.1″ N 23°57′54.6″ E |
Тематика | краєзнавчий, меморіальний |
Графік роботи | ПН-НД 09:00 - 18:00 |
Вартість відвідування | для дорослих = 10 грн. | для дітей = 5 грн. | діти до 7 років безкоштовно |
Екскурсійна програма | доросла = 30 грн. (більше 15 чоловік = 35 грн.) | дитяча = 15 грн. (більше 15 чоловік = 20 грн.) |
Експозиції | віртуальна виставка, кімната родини Антоновичів, природа, історія, побут та етнографія, бойківська хата, відділ сакральних пам’яток |
Сувенірна крамниця | немає |