Руїни Сидорівського замку в Тернопільській області
Замок

Сидорівський

3
Показати зміст
Публикация о Сидоровском замке также доступна на русском

У селі Сидорів Густинського району розташовано дивовижний пам'ятник архітектури - сірий замок, виготовлений з ламаного вапняку. Його довжина сягає 178 метрів, а ширина - 30 метрів. Найбільш цікава частина споруди - північно-західна вежа, яка виділяється своєю масштабністю і виступає за гострими кутами стін, що надає замку схожості з військовим кораблем. Поблизу замку розташована швидка річка Суходіл, а на сусідніх схилах заворожує погляд сосновий ліс, створюючи незабутню атмосферу.

Історія замку в селі Сидорів

Замок був споруджений Марціном Калиновським, відомим чернігівським воєводою з роду Калиновських, що користувався гербом Калинова, у 40-х роках XVII століття. Подібна споруда також існувала у Гусятині, але, на жаль, вона не дожила до наших днів.

Не зважаючи на своє міцне розташування і могутні стіни, фортеця була захоплена турецькими військами в 1672 році. Після цього фортецю було відновлено, а на її території зведено костел, де було поховано деяких представників магнатського роду Калиновських. У XVIII столітті замок втратив важливе оборонне призначення і поступово почав руйнуватися.

У 1770 році замок став власністю родини Бєльських, а пізніше - М'янчинських. В подальшому, Сидорів перейшов у власність Ф. Коритовського, власника Тернополя. Однак він не тривалий час був власником замку і перепродав його родині Пайгертів, нащадкам лицарів-хрестоносців.

Фортеця була в занедбаному стані, коли її отримала ця родина, вони обрали нову резиденцію для проживання. З часом старі споруди, стіни і вежі замку зазнали руйнування, і наприкінці XIX століття деякі місцеві мешканці розібрали їх частково. Однак, вони залишили в'їзну вежу, над руїнами якої і досі висять таблички з історією сидорівського "крейсера". Відомий поет і художник Йосип Пайгерт володів цією твердинею і саме тут розташовувалася його велика бібліотека, що відзначалася важливим культурним і історичним значенням.

Пайгерти володіли селом і замком до приходу радянської влади у 1939 році.

Відео аерообліт Сидорівського замку

Youtube

Легенди

Власник замку мав двох доньок, історія яких стала легендою цього місця. Одна з доньок вийшла заміж за представника шляхетного роду, якого відзначали крутою вдачею і вмінням захищати свою честь, навіть готовим вбити образника. Другу доньку, за легендою, вкрав і взяв собі за дружину Адам Калиновський. Ці два молодих шляхтичі ненавиділи один одного до глибин своїх душ.

Коли власник замку помер, перший шляхтич, таємно вивіз усе багатство замку: золото, срібло, величезну кількість хутра, одягу, стародавні коштовності. Розповідають, що люди спостерігали, як із Сидорівського замку відправились 200 возів з коштовними речами, за якими йшла худоба. А найціннішою була карета Калиновських, що нібито була з суцільного золота.

Але згодом Адам Калиновський повернув це майно і заховав його у підземеллях під Сидорівським замком. З того часу багато людей намагалися знайти золоту карету в таємничих підземних ходах.

Чим зайнятися?

З цікавих місць в пішій доступності можна відмітити Благовіщенський костел, що було споруджено у 1730-1741 роках. Крім пам'ятних фото інших розваг на локації немає.

Як доїхати

Щоб дістатись до Сидорова із Тернополя потрібно спершу доїхати до Гусятина. До населеного пункту курсують приміські автобуси із тернопільського автовокзалу. Із Гусятина є автобусне сполучення з селом Сидорів. Враховуйте, автобуси їздять досить рідко, варто завчасно переглянути розклад руху та спланувати поїздку.

Рецензія

Короткий огляд замку «Сидорівський»
Координати локації49°00′26.0″ N 26°10′12.2″ E
Час будівництва 40-ві роки XVII століття
Основні будівникиРіч Посполита
Станруїни
Матеріалкамінь (вапняк)
Архітектурний стильпізній ренесанс
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїнемає
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Сидорівський»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, Гусятинський район, село Сидорів
Побудувати маршрут
Розташування Сидорівський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Сидорівський»
Відправити
Підписуйтесь на нас