Цікаве та красиве історичне місце, розташоване на заході України, куди поїхати неодмінно варто. Більшість замку відновлено, при цьому оборонні вежі збереглися практично в первозданному вигляді. Популярний історичний об'єкт серед мандрівників.
Замок

Скалатський

4
Показати зміст

Україна є спадкоємицею багатьох культурних цінностей та пам'яток архітектури. Особливо слід звернути увагу на Тернопільську область, де зосередились дивовижні замки України. На жаль, якщо для Європейських країн їхня наявність є приводом для гордості, то у нас є «обузою». В даний час більшість історичних об'єктів перебувають у занепаді, плачевному стані. Незважаючи на це у східній частині Підволочиського району, у місті Скалат, зберігся справді унікальний замок, куди поїхати обов'язково захочеться.

Опис Скалатського замку

Завершення будівництва цієї споруди датується 1630 роком. Його засновником був польський шляхтич дворянського стану – Кшиштоф Віхровський. По периметру замку розміщені чотири вежі, що призначалися для його захисту від набігів місцевого населення, що повстало, незадоволеного владою. Незважаючи на те, що оборонні споруди збереглися в практично недоторканому вигляді, решта архітектури, включаючи і стіни заввишки до 6 метрів, були відновлені.

Вхід до Скалатського замку проходить через величезні ворота, які зазвичай відкриваються під час проведення екскурсій. Деяким туристам, за допомогою об'їзних шляхів, різних «лазівок», вдається пробратися на територію абсолютно безкоштовно у будь-який зручний час. Всередині Вас вразять індики та гуси, що спокійно розгулюють. Фактично пам'ятка є одночасно і музеєм, і пасовищем для худоби та птиці.

З протилежного боку веж розташовуються окремі входи, які ведуть в льох. Як запевняють місцеві мешканці, до кожної такої споруди було прокладено окремі підземні ходи, які нині засипані землею. Історичне значення Скалатського замку – захист підступів до населеного пункту. Фатальні ушкодження він отримав підчас навали загарбників у період 1648 – 1672 років. Пізніше, після реставрації, замок потрапив до рук Фірлєїв та Водзінських. Під час 1 та 2 Світової війни він практично був зруйнований.

Відео замку в містечку Скалат

Youtube

Чим зайнятися у Скалатському замку

Обов'язково варто побувати в унікальних кутових вежах, що височіють над усім комплексом. Виглядають вони неймовірно привабливо і, як відзначають багато туристів, романтично. Шатрові дахи, високий цоколь, бійниці, підвали, підземні ходи є популярними місцями, якими проводяться екскурсії. Цікавими здадуться і фрагменти стін, що знаходяться на реставрації.

Окремо варто зупинитися на перегляді останків старовинного барокового палацу та господарських споруд, зведених у 17 столітті. Має сенс відвідати оборонний рів, що знаходиться у північно-східній частині замку. Примітно, що через нього у 2013 році було збудовано дерев'яний міст та ворота. Натомість кам'яному об'єкту відносно недавно, наприкінці 90-х збудували костел. Він є точною копією попередника, зведеного на початку 20 століття за фінансування Моріца фон Ростоцького, під опікою якого і був Скалатський замок.

Як доїхати

Об'єкт знаходиться в місті Скалат, по вулиці Тернопільська 3. Якщо їхати з Києва орієнтуватися треба на Хмельницький, або Тернопіль. Дістатись можна як рейсовими автобусами, маршрутними транспортними засобами, так і залізницею. Оскільки замок знаходиться безпосередньо у населеному пункті, шукати додаткових варіантів під'їзних шляхів не доведеться. Відносно швидко, в межах 3-4 годин реально під'їхати до історичного місця й особистим авто транспортом.

Підсумок

Скалатський замок знаходиться в центральній частині досить старого містечка, яке привертає до себе увагу великої кількості туристів. Перше, що заворожує – величні башти замку на чотири яруси. Об'єкт тривалий час був магнатською резиденцією, повноцінною фортецею. Споруда виділяється серед інших аналогічних пам'яток високими стінами, водяним ровом, земляними насипами. На жаль, численні військові дії знищили понад 90% будівлі, яку нині активно відновлюють.

Рецензія

Короткий огляд замку «Скалатський»
Координати локації49°25′35.1″ пн. ш. 25°58′24.2″ сх. д.
Час будівництва 1630-ті роки
Основні будівникиПольське королівство
Станчастково відреставровано / частково перебудовано / частково потребує реставрації
Матеріалкамінь
Архітектурний стильбароко, пізній ренесанс / перебудова в псевдо історичному та нео-готичному стилях
Додаткові розваги на територіїкартинна галерея
Інфраструктура на територіївідсутня
Графік роботиПН-НД 09:00 - 18:00
Вартість відвідуваннядля дітей = 15 грн. / для студентів = 15 грн. / для дорослих = 30 грн. / для пенсіонерів = 15 грн.
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Скалатський»
Сторінка у Facebook Сторінка у Instagram
Тернопільська область, місто Скалат, вулиця Тернопільська, 3
Побудувати маршрут
Розташування Скалатський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Скалатський»
Відправити
Підписуйтесь на нас