Замок історико-культурного заповідника у місті Острог. Відгуки відвідувачів.
Замок

Острозький

4
Показати зміст

Невеликий провінційний населений пункт Острог, що знаходиться в Рівненській області, є певною мірою перлиною всього прилеглого району. Раніше містечко було адміністративним, політичним, духовним, ремісничим, освітнім та культурним центром нашої країни. Цікаво, що протягом тривалого часу, понад 300 років, місцевими землями керували впливові та дуже багаті князі. Одним із улюблених місць їхнього перебування був Острозький замок, який, на даний час, вважається популярною локацією для відвідування туристами з різних країн, у тому числі й з України.

Опис Острозького замку

Навколо цього місця ходить безліч легенд, багато з яких викликають чималий інтерес. Згідно з однією з них у Кам'яній вежі знаходиться невелика споруда, криниця, яка з невідомих причин була засипана. Існує думка, що на її дні знаходився вхід, звідки починалися численні таємні ходи. Глибина криниці довгий час не дозволяла дістатися істини. У процесі чергової розкопки було встановлено, що всі подібні твердження виявились вигадкою.

Ще однією популярною легендою є розповідь про доньку майстра з виготовлення дзвонів. Відливаючи черговий шедевр зі срібла, він припустився необережності, залишивши дівчину в приміщенні одну. Вийшло так, що вона впала у розплавлений метал та загинула. В даний час зберігся лише єдиний дзвін Острозького замку, який у 1915 році був вивезений на територію РФ. Згідно з твердженнями багатьох очевидців – під час биття дзвона виразно простежується плач нещасної дівчини.Не менш цікавою легендою є незліченні скарби замку, які заховані під землею. Деякі запевняють, що орієнтовно 1 раз на рік з надр починаються лунати підозрілі звуки, що сповіщають про спроби золотошукачів знайти вихід із підземелля. Справа в тому, що при чергових «розкопках» копачі були поховані живцем, при цьому вихід на волю виявився можливим лише у річницю їхньої смерті. До поверхні їм вдається вийти тільки до півночі, власне, коли і настає тиша, при цьому золотошукачів вкотре спіткає та ж доля.

Відео Острозького замку

Youtube

Чим зайнятися?

Особливу цікавість до Острозького замку викликає його архітектура. Перший «камінь» майбутнього маєтку було закладено князем Данилом Романовичем. До 1241 року невинну фортецю міста Острог зруйнували завойовники місцевих земель. Через кілька місяців об'єкт оборони був відбудований знову. Додаткове дерев'яне укріплення, яке знаходилося по периметру населеного пункту і називалося як «острог», на честь чого і було названо населений пункт.

Після огляду замку рекомендується переміститися до Богоявленської церкви, збудованої ще 1386 року. Спочатку вона була виконана з дерева, проте до 1450 деякі елементи були оброблені каменем. Дещо пізніше і сама церква набула нового вигляду. Пізніше, за 71 рік, за наказом князя Костянтина Острозького, церква стала центром духовного православ'я. У 19 столітті за реставрацію взявся архітектор із Санкт-Петербурга В. Токарев. Сьогодні об'єкт привертає увагу окремими рішеннями в архітектурі та чудодійними іконами.

Завітавши в Острог, обов'язково варто побувати в кам'яній вежі, будівництво якої почалося в 14 столітті з ініціативи Данила Романовича. Архітектура цієї монументальної споруди вражає. Фактично вона є тим елементом, який робить увесь замок унікальним. Нижні яруси об'єкта відведені для зберігання запасів, продовольства. Нагорі розміщувалися князівські покої. Вже в 21 столітті вежа постала перед туристами як велична споруда в три яруси, виконана на основі цегли та пісковика у вигляді прямокутника зі зміцненням контрфорсами.

Як доїхати

Комплекс знаходиться на Рівненщині, практично в центрі міста Острог, на вулиці Академічна, 5. Замок розташувався на високому пагорбі. Територія архітектурного об'єкту становить близько 0.7 га. Відвідати його можна у будні та вихідні дні, крім понеділка з 9:45 до 17:00 (до 16:00 у п'ятницю). Якщо прямувати сюди з Києва, бажано обрати напрямок на Житомир, Новоград-Волинський, Шепетівку, Рівне, Луцьк. Дістатись вийде як автобусним, так і залізничним транспортом. На власному автомобілі краще вибрати автошлях Е-40. У середньому в дорозі доведеться провести близько 6-8 годин часу.

Підсумок

Острозький замок ще інакше називають унікальним фортифікаційним ансамблем Рівненщини. В даний час комплекс входить до складу історичного, культурного заповідника та є об'єктом – пам'яткою архітектури національного значення. В одному із залів вежі знаходиться краєзнавчий музей із цінними та рідкісними експонатами. В даний час комплекс є популярним туристичним об'єктом, що приваблює відвідувачів як з України, так і близького зарубіжжя.

Рецензія

Короткий огляд замку «Острозький»
Координати локації50°19′34″ пн. ш. 26°31′19″ сх. д.
Час будівництва 13 століття
Основні будівникиУкраїнські князі
Станвідреставровано
Матеріалкамінь / цегла
Архітектурний стильренесанс
Додаткові розваги на територіїекскурсія-квест
Інфраструктура на територіїє мінімальна інфраструктура біля входу
Графік роботиВТ-ЧТ, СБ-НД 9:30 - 17:15 / ПТ 9:30 - 16:00
Вартість відвідуваннядля дітей = 15 грн. / для дорослих = 30 грн.
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Острозький»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Острозький»
Відправити
Підписуйтесь на нас