Більшість експонатів та пам'ятних об'єктів Лівадійського палацу уособлюють собою розкіш та достаток його мешканців. Вони допомагають зрозуміти та побачити ключові моменти життя сімей російських царів.
Палац

Лівадійський

Показати зміст

Комплекс розташований на кримському півострові і є останньою спорудою Російської імперії, яка була збудована для родини Романових. Лівадійський палац вважається перлиною, справжнім скарбом Південного узбережжя. Саме тут знаходили натхнення видатні поети, художники та композитори. У різні часи тут гостювали відомі митці, політичні лідери. Упродовж десятків років у палаці регулярно проводились міжнародні зустрічі та інші важливі заходи.

Опис Лівадійського палацу

Комплекс знаходиться за 5 хвилин їзди від Ялти, в красивому і мальовничому місці. Він є найвідомішою пам'яткою архітектури, збудованою в італійському стилі. Фактично палац вважається символом достатку, розкоші та благополуччя. З усіх інших споруд Криму порівняти його можна хіба що тільки з володіннями Воронцова. Спочатку планувалося зробити з об'єкта південну резиденцію відпочинку російських царів. Слід зазначити, що Лівадійський палац зумів пережити дві світові війни і зберігся до наших днів практично в незайманому вигляді.

У царський період у маєток регулярно навідувалися правителі Російської імперії. Головним чином сюди приїжджали відпочивати Микола ІІ, Олександр ІІ та Олександр ІІІ. У 1861 році, після придбання будинку, стало зрозуміло, що він не підходить для імператорської сім'ї. Саме з цим пов'язують потребу у його подальшій добудові. Протягом 5 років, з 1862 по 1866 роки велися активні роботи з покращення комплексу, який став складатися з Великого царського палацу, Малого палацу та ще кількох десятків допоміжних будівель різного призначення.

Після смерті Олександра III в 1894 році, на наступну добу в Лівадійському комплексі була прийнята присяга Миколи II. Ця подія відбулася у Хрестовоздвиженській церкві, яка збереглася до наших днів. До 1909 року виникла потреба у вдосконаленні Великого палацу, оскільки він не справлявся з поставленими перед ним завданнями. Розбудова резиденції виконувалася за проектом архітектора Краснова, за участю якого створювався палац Дюльбер. Через 2 роки будівельні роботи були закінчені, і Лівадійський комплекс з'явився вже в новому, сучасному вигляді.

Після революції палац став улюбленим місцем відпочинку, популярним санаторієм для багатьох громадян СРСР. Велика Вітчизняна війна принесла Лівадійському маєтку чимало проблем, руйнування малого і світського корпусу, проте основні будівлі залишилися недоторканими. Цікаво, що з 4 по 11 лютого 1945 року на території комплексу проводилася конференція, в якій брали участь політичні та військові лідери США, Великої Британії та Радянського Союзу. Серед основних проблем обговорювалися проблеми світоустрою після закінчення війни та ухвалювалися важливі рішення.

Відео з Лівадійського палацу

Youtube

Чим зайнятися?

Сьогодні Лівадійський палац є державним музеєм та відкритий для відвідування. Перший поверх комплексу відведено під розміщення експозицій, присвячених Ялтинській конференції. На другому ярусі виставлені експонати та атрибути, пов'язані з родиною Романових. Гостям цього популярного маєтку однозначно сподобається унікальний парк. Особливу увагу варто звернути на східний фасад будівлі, який вражає своєю архітектурною пишністю.

Головний вхід виглядає дещо скромнішим і знаходиться з північної частини комплексу. Тут розташовані скульптури левів, колони, кам'яні лави та фантастичної краси яшмові вази. Підійшовши до дверей, багато хто звертає увагу на оформлену вхідну групу, дерев'яні масивні стулки, ліпнину, оздоблення мармуром. З південної частини будівлі розташована Хрестовоздвиженська церква.

Внутрішній простір Лівадійського палацу представлено 116 окремими кімнатами. Вхід у покої здійснюється через величезний вестибюль. Парадний зал з арками, склепіннями, довгим столом, освітленням. Для господаря маєтку було відведено два окремі робочі кабінети, у тому числі парадний та верхній. Поруч знаходиться кімната відпочинку, де государі любили слухати музику, милуватися краєвидами із вікна та проводити вільний час у комфортабельних кріслах.

У палаці є кілька внутрішніх дворів різного розміру. Особливо необхідно відзначити Великий майданчик, виконаний в італійському стилі, вражаючий своєю небувалою для тих часів розкішшю. Гостям комплексу рекомендується записатися на оглядову екскурсію палацом, доглянутим садом зі скульптурами, мармуровими об'єктами, внутрішніми приміщеннями. Після знайомства з палацом залишається чітке розуміння того, що створювався він дійсно для сильних і могутніх людей.

Серед основних експозицій варто відзначити парадну їдальню, кімнату очікування, приймальний кабінет, більярдну, робочий кабінет, спальню імператора, бібліотеку, малу їдальню, класну кімнату Великих княжен, кабінет та вітальню імператриці, дворики в арабському, італійському стилі. Крім цього необхідно звернути увагу на можливість брати участь у тимчасових та постійно діючих виставках. Особливий інтерес серед туристів викликає віртуальна подорож Лівадійським палацом.

Як доїхати

Найпростіше доїхати до великого маєтку з Ялти одним із численних маршрутних автобусів, у тому числі №100 чи №11. Він знаходиться за адресою смт. Лівадія, вулиця Батуріна, 44а. Орієнтуватись необхідно на зупинку «Санаторій Прикордонник». Діставшись селища, знайти дорогу до комплексу буде досить просто. Дорогою в середньому доведеться провести 5-10 хвилин часу. Якщо ж ви плануєте рухатися на власному автомобілі, рекомендується враховувати, що паркування платні і від найближчого паркувального місця пройдеться як мінімум ще 10 хвилин.

Підсумок

Історія палацу вражає своєю унікальністю та багатогранністю. 2011 року йому виповнилося 100 років. В даний час він є об'єктом культурної спадщини, культовим місцем, відомим пам'ятником архітектури, що привертають увагу туристів не тільки з нашої країни, а й з сусідніх держав. На території комплексу відкрито сучасний історичний музей. Усередині можна ознайомитись з кількома експозиціями, одна з яких відображає процес Ялтинської конференції 1945 року.

Рецензія

Короткий огляд палацу «Лівадійський»
Координати локації44°28′04″ пн. ш. 34°08′37″ сх. д.
Час будівництва 1790 - 1911 роки
Основні будівникиРосійська імперія
Станхороший
Матеріалцегла
Архітектурний стильренесанс
Додаткові розваги на територіїтематичні виставки
Інфраструктура на територіїє місця з продажу їжі та напоїв безпосередньо на території
Графік роботиПН-НД 10:00 - 17:00
Вартість відвідуваннядля дітей = 4 $ / для студентів = 4 $ / для дорослих = 6 $ / для пенсіонерів = 4 $
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація палацу «Лівадійський»
Сторінка на Google Maps
Автономна Республіка Крим, смт. Лівадія, вулиця Батурина, 44-а
Побудувати маршрут
Розташування Лівадійський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про палац «Лівадійський»
Відправити
Підписуйтесь на нас