Кудринецький замок - фортифікаційна споруда у селі Кудринці Борщівського району Тернопільської області
Замок

Кудринецький

3
Показати зміст
Публикация о Кудринецком замке также доступна на русском

На вузькій скелі, що розташована над рікою Збруч, відомою як Стрілка, у 16 столітті було споруджено унікальне укріплення. Укріплення належали відомому роду Гербертів.

Історія замку Гербертів

На території, де виріс замок, колись була Волоська дорога, якою татари користувалися під час нападів. Це й послужило причиною будівництва серйозних фортифікаційних укріплень в цьому районі.

У 1615 році воєвода Микола Гербурт збудував мурований замок, якому скелясті схили надавали додаткового захисту. Стіни були побудовані з піщаника, а форма замку відтворювала контури місцевості. Усього замок мав три башти: одна з них мала форму чотирикутника і виступала над брамою, друга башта була шестигранною і трьохповерховою, а третя башта була п'ятикутною і двоповерховою. З південного боку замку також були ворота без башти, але з мурованим проходом через стіну. Уздовж східної стіни замку був побудований палац.

У 1648 році замок був захоплений козацьким полковником Максимом Кривоносом. Турки взяли замок у 1672 та 1675 роках, але у 1683 році поляки відновили контроль над ним.

В період миру, коли припинилися напади турок, татар та козаків, замок перетворився на житловий комплекс, а його стіни поступово почали руйнуватися. На початку 18 століття шляхетні роди Гуменецьких провели реставраційні роботи. Був відновлений палац, який мав шість кімнат. Нові власники, родина Козибродських, привезли сюди колекцію картин та старовинних меблів, що додало замку особливого шарму та вишуканості.

Після розділу Польщі у 1772 році замок потрапив під владу Австрійської імперії. Власники залишили цей прикордонний форпост, твердиня поступово руйнувалась і була розібрана на будівельні матеріали.

Хоча залишилися західна, південна і північна стіни замку, вони не збереглися повністю. Південна вежа зуміла встояти до третього поверху, а шестигранна вежа залишилася в ще кращому стані. Натомість, надбрамна вежа перебуває у руїнах. Замок також мав підземелля. Зважаючи на те, що територія навколо замку не забудована, існують відмінні можливості для його реставрації та перетворення на музей.

Відео з Кудринецького замку

Youtube

Легенди

Замок огорнутий великою кількістю легенд, які переказуються з покоління в покоління. Одна з них пов'язана з величезним багатством, яке, за словами людей, було приховане під замком. Говорять, що коли люди наблизяться до місця, де ці скарби лежать, земля провалиться. Проте не було жодних документованих доказів того, що хтось знайшов цю скарбницю. Звучить цікаво, але насправді пояснення цьому явищу досить просте: в цьому регіоні поширені карстові формації та безліч печер. Таким чином, підземні порожнечі є звичайним явищем.

Інша легенда розповідає про дух дівчини, яка блукає по селу у нічний час. За легендою, давним-давно, турки замурували її живцем у стіні замку, і відтоді вона не знаходить спокою і блукає околицями. Ця історія перетинається з численними легендами про замки, де розповідається про загадкові події та привиди.

Ще одна оповідка розповідає про довгі підземні ходи, які знаходяться під Збручем і досягають Кам'янець-Подільської фортеці.

Чим зайнятися?

Після відвідин замку варто не одразу покидати його територію. Адже він розташований на вершині і послужить чудовим оглядовим майданчиком, краєвиди в сонячний ясний день варті кількох десятків хвилин спокійного споглядання.

При бажанні можна спуститись до мальовничої річки Збруч, де можна освіжитись та при бажанні скупатись.

Як доїхати

У випадку з Кудринецьким замком, центральним вузлом маршруту можуть виступати одразу три обласні центри: Тернопіль, Чернівці та Хмельницький, а також місто з не менш цікавим замком - Кам'янець-Подільський. З обласних центрів варто шукати автобуси в місто Борщів, звідки курсують рейсові автобуси до Кудринців.

Як дістанетесь села, далі лише пішки і вгору.

Підсумок

У селі Кудринці, неподалік річки Збруч, розташовані надзвичайно живописні руїни замку Гербуртів, які відносяться до найчарівніших на західній частині Україні.

Рецензія

Короткий огляд замку «Кудринецький»
Координати локації48°37′19″ N 26°17′30″ E
Час будівництва 1615 рік
Основні будівникиРіч Посполита
Станруїни
Матеріалкамінь (піщаник)
Архітектурний стильфортечний
Додаткові розваги на територіївідсутні
Інфраструктура на територіївідсутня
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Кудринецький»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, Борщівський район, село Кудринці
Побудувати маршрут
Розташування Кудринецький на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Кудринецький»
Відправити
Підписуйтесь на нас