Голіцина
- Архітектура
- Палаци
- Голіцина
Показати зміст
Палац Голіцина є чудовим місцем організації цікавого, інформативного відпочинку. Відвідувачам пропонується побувати в краєзнавчому музеї, на художній виставці, у кімнаті, присвяченій Чайковському. Окремо в маєтку виділяється Круглий двір, територія якого була номінована на конкурс "сім чудес України" від Сумської області. Комплекс вражає своєю архітектурою, непростою історією, численними зеленими насадженнями, розкішними стежками та краєвидами, що відкриваються.
Опис палацу Голіцина
Садибу з 19 століття відвідували досить відомі люди, тому вона привертає до себе підвищену увагу. Резиденція була побудована нащадками Тимофія Надаржинського 1762 року, в неокласичному стилі, з елементами бароко. Родині Голіциних маєток перейшов як придане. 1874 року палац потрапив до рук купця Марко, ще через деякий час до Леопольда Кеніга. Середню частину комплексу в другій половині XIX століття наново відбудували, змінили планування будівлі, її головну частину з'єднали з флігелями. Практично в недоторканому вигляді до наших днів уціліли парадні сходи на другий поверх, зал для занять танцями, оформлений скульптурними та ліпними елементами.
Неподалік від садиби знаходиться Круглий двір, який ще за часів господарювання сім'ї Голіциних використовували як циркову арену, невеличкий кріпацький театр і стайню. Овальна форма такої яскравої і красивої будівлі більше нагадує середньовічну фортецю. Тут проживали танцівниці театру, розміщувались гримерки акторів, тимчасово розміщували слуги палацу. Круглий двір вражає своїми масштабами та величною архітектурою. Особливо розкішний вигляд він має в темний час доби за ефектного нічного підсвічування фортечних стін.
Сам палац розташований в оточенні парку дивовижної краси з численними фігурками. Поруч із ним розташоване мальовниче озеро. Особняк, практично протягом усієї своєї історії існування, користувався величезною популярністю, яка збереглася і сьогодні. Серед відомих відвідувачів варто відзначити талановитого композитора П.І. Чайковського, який тут же написав увертюру до симфонічного твору драми "Гроза". У різні часи на території садиби працював дитячий садок, краєзнавчий музей, картинна галерея. З 2012 року розпочав свою роботу музей шоколаду.
Відео з палацу Голіцина
Чим зайнятися?
Експозиція комплексу розташована в колишній резиденції Голіцина, в безпосередній близькості з картинною галереєю. Всередині музею кожного гостя зустрічають по-справжньому чарівні солодкі аромати. В одній із кімнат вашому погляду відкриється бюст Монтесуми, а також лебідь і корона, виконані з натурального шоколаду. Перша зала привертає увагу червоними шпалерами, на яких зображений усім відомий "солодкий" бренд фабрики в місті Тростянець, а також інформаційні стенди, що допомагають зрозуміти й перейнятися історією такого стародавнього і дуже популярного продукту.
Серед експонатів варто відзначити оригінальну фотографію какао-дерева, какао-боби, унікальну колекцію обгорток цукерок, що збереглися ще з радянської епохи, яка однозначно буде цікавою відвідувачам старшого віку. Маленьким гостям однозначно сподобається наступна ароматна зала, присвячена історії розвитку та "становленню" молочного шоколаду Мілка. Увійшовши в досить велике приміщення, погляд практично відразу падає на величезну знамениту лілово-білу корівку з популярного рекламного ролика. Дивлячись на неї одразу долає ностальгія за минулими часами.
Відвідувачі залишаються в захваті від можливості побувати в справжньому солодкому царстві. Усередині шоколадної кімнати виставлено безліч дивовижних експозицій. Усі охочі роблять пам'ятні фотографії зі скульптурами індіанця, великого какао-боба. Крім цього, в окремому залі представлені рідкісні сорти таких улюблених ласощів. Прийнятні ціни, відмінна якість, шикарний асортимент змушує приїжджати сюди туристів не тільки з навколишніх районів, а й з усієї України. Деякі відзначають, що придбані тут вироби якісно відрізняються від тих, які представлені на полицях магазину.
Як доїхати
Садиба розташована в населеному пункті Тростянець, Сумської області, по вулиці Миру, будинок 16. Якщо рухатися автомобілем з боку Києва, орієнтуватися необхідно на автодорогу регіонального значення Н-07. Діставшись Сум, слід продовжити рух шосе Н-12. У дорозі доведеться провести близько 3-4 годин часу. Альтернативою є залізничне сполучення або рейсові автобуси, що прямують у бік Полтави. Плануючи відвідування музею шоколаду в палаці Голіцина, необхідно враховувати його режим роботи - з 8:00 до 17:00 щодня. У вівторок і середу палац не працює.
Підсумок
Маєток по праву може вважатися великим, яскравим пам'ятником архітектури, чудовим комплексом для відпочинку. Сюди приїжджають з метою відвідати краєзнавчий музей, побувати на художній виставці, подивитись окрему кімнату, присвячену відомому композитору Петру Чайковському. Діти залишаються в захваті від відвідин "солодкої" кімнати - Музею шоколаду. Окрім самого палацу, особливий інтерес викликає Круглий двір, що використовувався як господарський майданчик або арена розваг. Заслуговує на увагу й архітектура комплексу, яка до наших днів збереглася в прекрасному вигляді. Необхідно зазначити, що фотографії на території маєтку можна робити виключно з дозволу адміністрації. Від відвідин цієї локації ви гарантовано розширите власний кругозір та отримаєте лише приємні враження.
Координати локації | 50°28′28″ пн. ш. 34°57′27″ сх. д. |
Час будівництва | 1762 рік |
Основні будівники | Російська імперія |
Стан | хороший |
Матеріал | цегла |
Архітектурний стиль | неокласицизм, бароко |
Додаткові розваги на території | краєзнавчий музей, художня виставка, музей шоколаду |
Інфраструктура на території | є місця з продажу їжі та напоїв безпосередньо на території |
Графік роботи | ЧТ-ПТ 08:00 - 17:00 |
Вартість відвідування | дорослий = 80 грн. |