«Садиба Людини-вовка» за 40 кілометрів від Одеси. Відгуки відвідувачів.
Палац

Дубецьких

5
Показати зміст

На Одещині є безліч цікавих місць, де обов'язково варто побувати. Однією з таких локацій є садиба «Людини-вовка», яку зараз можна сміливо вважати пам'яткою архітектури. Більшість жителів нашої країни навіть не здогадуються про те, що тут колись мешкав «підопічний», пацієнт талановитого психолога, аналітика та невролога з Австрії – Зигмунда Фрейда. Цей покинутий комплекс ще кілька десятиліть тому був розкішним палацом і об'єктом розкоші.

Опис палацу Дубецьких

Засновником палацу вважається Василь Петрович Дубецький. Саме він став ініціатором будівництва грандіозного об'єкту. Вже через кілька років садиба була продана Костянтину Матвійовичу Панкеєву. Раніше вся територія господарства була усіяна зеленими насадженнями та квітами. Серед особливостей господарства варто відзначити наявність власного невеликого озера та кількох фонтанів, які вражали своєю красою та були чудовим місцем для проведення комфортного відпочинку.

Існує думка про те, що архітектурний проект для Дубецького виконав фахівець із Італії – Франц Боффо, який відомий своїми об'єктами, ансамблями в Одесі. Саме він брав безпосередню участь у будівництві Потьомкінських сходів, купецької біржі, Шидловського палацу та інших відомих споруд. Деякі порівнюють стиль будівлі із Зимовим палацом Санкт-Петербурга. Згідно з однією з легенд, будинок у Василівці було зведено на заздрість Миколі I.

Із закінченням революції, власник садиби ухвалив рішення про переїзд до Австрії. Вже під час цивільних зіткнень практично весь маєток був варварською розграбовано. За радянських часів садиба використовувалася як адміністративна будівля молочного та зернового колгоспів. Ближче до 90-х років панський палац хотіли продати за 10 мільйонів доларів, проте покупця знайти так і не вдалося. Держава ж зі свого боку жодного інтересу до пам'ятника архітектури не виявляла.

Зараз про колишню пишність будинку «Людини-вовка» нагадують лише його руїни. Місцеві жителі часто розповідають різні, часом незвичайні історії, пов'язані з садибою. Зокрема, вони стверджують, що саме тут відбувалися зйомки радянського фільму «Весілля у Малинівці». Насправді все не так. Цей міф був вигаданий з метою привернути увагу туристів, адже реальна картина була знята у Полтавській області. Зазначимо, що з кожним роком кількість відвідувачів зростає.

Легенди дозволяють дізнатися про комплекс багато нового. У них йдеться, що у цьому палаці п'ятирічному сину купця Костянтина Панкеєва з Каховки почали снитися кошмари. У снах до нього приходили вовки, які, сидячи на ліщині, щось намагалися розповісти йому своїм поглядом. Кожної ночі ​​ситуація повторювалася. Це доводило хлопчика до істерики, він боявся темряви та самотності. Саме тому батько запросив до садиби талановитого психотерапевта Зигмунда Фрейда. Пізніше фахівець написав книгу, де докладно виклав робочу методику лікування відповідної недуги. Саме після цього Сергій Панкеєв (син Костянтина) став відомим більше як «людина-вовк».

Інша легенда розповідає про наявність під садибою численних протяжних підземних лазів, один з яких міг вести до озера. Легенда так і не знайшла свого підтвердження, оскільки перевірити досі її справжність не вдалося. Майже всі підвали засипані сміттям, затоплені водою або зруйновані. За всю свою історію палац жодного разу не проходив капітального ремонту та реконструкції. Перші спроби його відреставрувати почались 10 років тому. В даний час інвестора все ж таки вдалося знайти. Він планує перетворити садибу на популярний туристичний об'єкт.

Відео палацу Дубецьких-Панкеєвих

Youtube

Чим зайнятися?

Прибувши в садибу «Людини-вовка» у вас з'являється можливість познайомитися з величчю та масштабом архітектурної думки 19 століття. На жаль, замість гарного палацу сьогодні доводиться спостерігати практично руїни, напівзруйновані мури. На вході гостей комплексу зустрічають рештки фонтану. Поруч розташоване мальовниче та дуже красиве озеро. Територія занепадає, а будівлі потребують термінової реконструкції, інакше є ймовірність «втрати» такого унікального об'єкта.

Усередині будівлі увагу привертає великий центральний зал, звідки численними коридорами вдасться потрапити в одну з кімнат. Фактично палац Дубецьких розділений на три рівні частини, пов'язані між собою одноповерховими переходами. До будинку примикають кілька господарських будівель із окремим входом. Господарі будинку любили відпочивати у мініатюрних альтанках біля ставка, що знаходився перед одним із фасадів будівлі. Існує думка, що цю картину зафіксовано в одній із робіт художника Герасима Головкома – друга Панкеєва.

Як доїхати

Палац знаходиться у Біляївському районі, населеному пункті Василівка, всього за 40 кілометрів від Одеси. Їхати до нього найкраще Кишенівською трасою, оскільки комплекс розташований недалеко від дороги. Повернувши від вказівника на село, рекомендується постійно рухатися прямо. Порівнявшись із церквою, знадобиться об'їхати її з правого боку, після чого можна буде побачити будинок «Людини-вовка». Орієнтиром ще може бути заправка «Валерія» та шиномонтаж. З Одеси вийде доїхати на приміських автобусах зі станції «Привоз», що прямують у бік Новокрасного, Михайлівки, Роздільної та Лиманського. В дорозі доведеться провести близько години часу.

Підсумок

Дуже гарний колись маєток прославив купець Костянтин Панкеєв, який для лікування свого сина Сергія запросив із Австрії відомого фахівця. Будівля дивувала своєю розкішшю та величчю. Весь палацовий комплекс знаходився в оточенні фруктових дерев та зелені. Біля входу постійно працював фонтан, неподалік якого розташовувалися альтанки. Після революції будинок був націоналізований. Поступово споруда почала занепадати і до наших днів збереглися лише руїни.

Рецензія

Короткий огляд палацу «Дубецьких»
Координати локації46°36′58″ пн. ш. 30°17′53″ сх. д.
Час будівництва 1830 - 1854 роки
Основні будівникиРосійська імперія (архітектор Франц Боффо)
Станруїни
Матеріалкамінь
Архітектурний стилькласицизм
Додаткові розваги на територіївідсутні
Інфраструктура на територіївідсутня
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація палацу «Дубецьких»
Сторінка на Google Maps
Одеська область, Одеський район, село Василівка
Побудувати маршрут
Розташування Дубецьких на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про палац «Дубецьких»
Відправити
Підписуйтесь на нас