Руїни Добромильського замку роду Гербуртів на Львівщині
Замок

Добромильський

3
Показати зміст
Публикация о Добромильском замке также доступна на русском

На південь від Добромиля, серед величезного букового лісу, на Сліпій горі, знаходиться Добромильський замок, що належить роду Гербуртів.

Історія Добромильського замку

Добромильський замок збудований в 15 столітті видатним ловчим Миколою Гербуртом, який належав до роду Гербуртів і мав коріння у Львові. Цей витвір архітектури був створений з дерева, але, на жаль, його з'їло полум'я після одного з татарських набігів. Незважаючи на це нещастя, Станіслав Гербурт, спадкоємець роду, розпочав будівництво мурованого замку на місці зруйнованої споруди біля Добромиля.

Історична подія, яка прискорила цей процес, відбулася у 1566 році, коли Великий князь Литовський і король Польський Сигизмунд Другий Август надав місту Добромилі магдебурзьке право. Будівництво відбувалось практично півстоліття, і лише нащадку роду Гербуртів, Яну Щесному, судилося завершити цей грандіозний проект. Замок, завдовжки 85 метрів та завширшки 25 метрів, майстерно «вписувався» у витягнуту форму гребеня гори, на якій він височів. Це розташування забезпечувало йому неприступність з усіх сторін.

Цікавою особливістю було те, що на час завершення будівництва у Добромилі було два замки: Низький, розташований поряд з міським костелом, і Високий, що гордо піднімався на Замковій, вона ж Сліпа гора. Верхній замок не призначався для постійного проживання, його головна мета була в обороні. Можливо, саме через цю обставину, нещаслива доля чекала на цю фортецю, і вона зазнала важких випробувань.

Науковці припускають, що в середині будівлі розташовувалось чотири кімнати та просторий зал. Поруч розташовувався будиночок, оточений великими стінами, а також оборонна башта, що гордо стояла щільно прилягаючи до північно-східного схилу гори.

На початку 17 століття новим володарем замку став Конєцпольських, оскільки рід Гербуртів згас. Після розділу Польщі, австрійський уряд видав наказ про розібрання замку та оборонних споруд, і хоча цю директиву було частково виконано, його архітектурна конструкція все ж зберегла свою овальну форму.

На сьогоднішній день від замку Гербуртів лишилися лише руїн, які, однак, мають свою величність. Деякі частини могутніх стін досі збереглися, простягаючись у півколі від в'їзної башти, а також фрагменти житлових приміщень зі своїми склепіннями. Утворення мають товщину до 2 метрів і мають ряди бійниць. Завершуючи архітектурну композицію, є прекрасний аттик з глухою аркадою. В'їзна брама має прямокутний портал, над яким частково збереглися залишки кам'яної таблиці. Зараз, мало що можна розпізнати на ній, але на старих фото можна побачити герб роду Гербуртів.

Відео аерообліт замку в Добромилі

Youtube

Легенди

Існує легенда про часи, коли місто стало жертвою нападу татар. Під час боротьби з загарбниками стало очевидним, що сили оборонців замку не витримають облоги і що час падіння міста наближається. Тоді з укріплень вийшла княжна. Вона була одягнена у весільну сукню і виглядала надзвичайно прекрасно. Вона дійшла до колодязя, що знаходився за стінами укріплення, і кинулася в нього, щоб не дати ворогам використовувати її як воєнний "трофей".

Ця рішуча дія шокувала татарських воїнів, вони зупинили осаду і залишили ці землі. З того часу говорять, що дух княгині стереже замок Гербуртів. Існують свідчення про те, що час від часу, в стінах замку зникають люди, які з часом з'являються так само раптово як і зникають, нічого не пам'ятаючи про своє зникнення. Тому це місце заслужено може називатися "замок з привидами".

Чим зайнятися?

Дорога до замку, це вже невеликий піший похід на гору Сліпу, що на висоті 560 метрів над рівнем моря, та на відстані 5 км від міста. Тому замок не вийде відвідати "мимохідь", нажаль по дорозі не трапиться нічого крім чарівного букового лісу.

Як доїхати

Через Добромиль проходить Самбір-Мостиська автомагістраль. З Львова до Добромиля можна безпосередньо дістатися автобусами, що відправляються з "Західного" автовокзалу (подорож займає близько 2 годин). Крім того, можна приїхати з Самбора, Старого Самбора або Мостиська, а потім пересісти до містечка на місцевому транспорті. Від міста потрібно піднятись на Сліпу гору, що близько в 5 кілометрах від міста.

Рецензія

Короткий огляд замку «Добромильський»
Координати локації49°32′41.4″ N 22°46′57.0″ E
Час будівництва 1566 - 1614 рік
Основні будівникиКоролівство Польське
Станруїни
Матеріалкамінь, цегла
Архітектурний стильренесанс
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїнемає
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Добромильський»
Сторінка на Google Maps
Львівська область, Самбірський район, місто Добромиля
Побудувати маршрут
Розташування Добромильський на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Добромильський»
Відправити
Підписуйтесь на нас