Залозецький замок в Тернопільській області
Замок

Залозецький

1
Показати зміст
Публикация о Залозецком замке также доступна на русском

Залозецький замок, також відомий як Залізцівський замок, є важливою архітектурною пам'яткою національного значення в Україні. Розташований у мальовничому містечку Залізці Зборівського району Тернопільської області, цей замок колись був могутньою фортифікаційною спорудою, що вражала своєю міцністю та стратегічним значенням. Сьогодні замок стоїть у руїнах, але продовжує привертати увагу численних туристів, істориків та любителів легенд.

Історія Залозецького замку

Залозецький замок був збудований у 1516 році польним гетьманом коронним Мартином Кам’янецьким на землях що були подаровані королем Сигізмундом І Старим за віддану службу. Каменецький для побудови замку обрав вигідне місце - рівнинну місцевість оточену болотами з усіх сторін, це давало додаткову природну оборону. В якості матеріалу було використано місцевий камінь - пісковик. Споруда мала чотирикутний план з чотириповерховими баштами та звідним мостом, що перекидався через рів, наповнений водою. Основою захисту виступали ставки та непрохідні болота, що оточували фортецю.

Коли Мартин Каменецький помер, замок був успадкований його сином Іваном, а згодом перейшов у власність до внука Станіслава. У XVII столітті володарями фортеці були Вишневецький та Потоцький. Пізніше замок перейшов до литовського генерала М. Ронікера. Під час українсько-польської війни споруда двічі зазнавала руйнувань від козацьких загонів. У 1675 році він витримав облогу турецьких військ, але згодом був частково зруйнований під час Першої світової війни. Відновити замок не вдалося, і сьогодні від нього залишилися лише руїни.

Відео про Залозецький замок

Youtube

Легенди

Із Залозецьким замком пов’язана цікава легенда, що розповідає про облогу замку турками та татарами в 1675 році. Після двох нуспішних штурмів фортеці, нападники звернулись до містичних сил. Вони використали для цього чорну курку, вважаючи, що вона вкаже їм шлях до перемоги. Курку випустили, і вона побігла назад до турецького табору. Це сприйняли як знак до відступу, і облога була знята.

Чим зайнятися?

Залозецький замок, хоч і в руїнах, пропонує багато цікавого для відвідувачів. Перш за все, варто оглянути залишки замку, його мури та вежі, що частково збереглися. Влітку тут проходять різні культурні заходи, такі як святкування Івана Купала, що збирають місцевих жителів та туристів. Любителі історії можуть дізнатися більше про замок і його власників, а також про бойові дії, які тут відбувалися.

Окрім цього, відвідувачі можуть насолоджуватися мальовничими краєвидами довкола замку, прогулянками вздовж річки Серет та дослідженням старовинних підвалів замку. Для більш активних туристів можливі екскурсії до інших історичних пам'яток Зборівського району.

Як доїхати

Залозецький замок розташований у селі Залізці Зборівського району Тернопільської області.

Дістатися сюди можна кількома способами:

  1. Автомобілем: від Тернополя до Залізців близько 40 км, подорож автомобілем займе приблизно годину. Дорога пролягає через Зборів та інші мальовничі місця.
  2. Громадським транспортом: з Тернополя можна дістатися до Залізців автобусом або маршруткою. Рейси здійснюються регулярно, а подорож триватиме близько півтори години.

Рецензія

Короткий огляд замку «Залозецький»
Координати локації49°47'44.7"N 25°22'57.0"E
Час будівництва 1516 рік
Основні будівникиПольське королівство
Станруїни
Матеріалкамінь (пісковик)
Архітектурний стильфортифікаційний
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїє продуктовий магазин в 10 хв ходи від замку
Графік роботицілодобово
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Залозецький»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, село Залізці
Побудувати маршрут
Розташування Залозецький на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Залозецький»
Відправити
Підписуйтесь на нас