Іванівський замок в Вінницькій області
Замок

Іванівський

Показати зміст
Публикация о Ивановском замке также доступна на русском

Іванівський (Янівський) замок - це велична оборонна споруда на річці Південний Буг та її лівої притоки - Сниводи, яка слугувала резиденцією шляхетської родини Мишок-Холоневських. Цей історичний комплекс має багату історію, пов'язану з багатьма відомими особистостями та подіями. Зараз замок виконує функцію спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, але три вежі та бароковий палац все ще зберігають дух минулих століть.

Історія Іванівського замку

Історія Іванівського замку починається у 15 столітті, коли поселення Янів було власністю родини Мишок гербу Корчак. У 1410 році Адам Мишка почав будівництво оборонного замку, яке завершив його батько Микола Мишка. У 1452 році король Казимир IV Ягеллончик подарував Петру Мишці землі у повіті Холонів, що призвело до зміни прізвища на Холоневські.

В першій половині 18 століття володарем замку Янова був Іван Мишка-Холоневський. Після його смерті величну фортецю успадкував його син Адам. Адам Холоневський збудував палац, на рослинному орнаменті якого був родинний герб Корчак. Палац був збудований з руїн старого замку і містив велику бібліотеку з понад 10 000 томів. У 1781 році до Янова завітав король Станіслав Август Понятовський.

Споруда перебувала у власності родини Холоневських до кінця 19 століття. Оборонний замок був оточений вежами з чотирьох сторін. У 21 столітті будівля замку використовується як школа-інтернат, але три квадратні вежі та бароковий палац залишилися частково збереженими.

Відео про замок-палац в селі Іванів

Youtube

Легенди

Іванівський замок, як і будь-яка старовинна споруда, оповитий легендами. Одна з найвідоміших пов'язана з годинником у салоні палацу. Говорять, що годинник зупинявся кожного разу, коли помирав хтось із роду Холоневських. Інша легенда розповідає про підземні ходи, які вели від замку до костелу і використовувалися під час облог та нападів.

Чим зайнятися?

В Іванівському замку є чимало цікавих місць для відвідування. Головною архітектурною пам'яткою є палац у бароковому стилі та три збережені вежі. Відвідувачі можуть прогулятися територією замку, помилуватися краєвидами Південного Бугу, а також оглянути костел, заснований дружиною Адама Холоневського Соломією.

На території замку також діє школа-інтернат, де можна ознайомитися з історією замку та його роль у освітньому житті регіону. Під час екскурсій можна побачити зали, де зберігаються портрети родини Мишок-Холоневських, а також відвідати бібліотеку, яка колись містила понад 10 000 томів.

Як доїхати?

До Іванівського замку можна дістатися кількома способами. Найзручніше – автомобілем, адже замок розташований неподалік основних автомагістралей. Від Вінниці дорога займає близько 1,5 години.

Також можна скористатися залізницею. Від Вінниці до станції "Холоневська" курсують потяги, після чого необхідно скористатися місцевим транспортом або таксі, щоб дістатися безпосередньо до замку. Місцеві автобусні маршрути також можуть стати зручним варіантом для подорожі до Іванова.

Рецензія

Короткий огляд замку «Іванівський»
Координати локації49°28'59.0"N 28°19'43.8"E
Час будівництва 1410 рік
Основні будівникиПольське королівство
Станчастково відреставровано
Матеріалкамінь, цегла
Архітектурний стильфортифікація
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїна території діє інтернат
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Іванівський»
Вінницька область, село Іванів
Побудувати маршрут
Розташування Іванівський на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Іванівський»
Відправити
Підписуйтесь на нас