Раковецький замок в Івано-Франківській області
Замок

Раковецький

Показати зміст
Публикация о Раковецком замке также доступна на русском

Руїни Раковецького замку розташовані на південній околиці села, оточені мальовничою природою на березі річки Дністер. З цих руїн відкривається надзвичайно прекрасний вид на річку, яка, наче підковою, обтинає село разом із його околицями. Від замку донині збереглися лише фрагменти південно-східної та північно-західної вежі.

Історія Раковецького замку

Спорудження замку розпочалося у 1640-х роках XVII століття, за ініціативи Домініка Войцеха Беньовського, та успішно завершилося у 1660 році. Історики розглядають можливість, що шестигранну вежу могли звести ще у другій половині XIV століття. А окремі частини мурів, за їхніми архітектурними особливостями, можуть бути віднесені до більш давніх часів, коли замковий комплекс ще не мав веж.

У 1667 році, фортеця встояла перед нападом татар. У 1672 і 1676 роках замок було взято та спустошено турками. Після деокупації від турецьких військ споруду було відновлено. Фортефікація мала ключову роль у походах короля Польщі Яна III Собєського, адже контролювала брід для перетину річки, який розташовувався навпроти фортеці.

У XVIII столітті, з появою більш сучасної артилерії, замок вже не мав обороння призначення і був перетворений на житловий об'єкт. В часи виступу барських конфедератів у 1769 році замок було спалено російськими військами. Після цього фортеця не була відновлена.

У 1840 році володар Раковця, Дверницький, спробував тут організувати поташеву фабрику, проте проіснувала вона не довго, вогонь знищив виробництво. Наступним власником замку та територій став Шмуль Баран.

З плином часу тутешні мешканці почали розбирати залишки фортифікацій під будівельні матеріали.

У кінці XIX століття, з огляду на старі фотографії та графічні зображення, можна побачити, що окрім вцілілої на повну висоту північно-західної шестикутної вежі, існувала також напільна частина прямокутної триярусної надбрамної башти, а також майже трикутна в плані південно-східна вежа, яка підіймалася на висоту в один ярус. Вони були пов'язані зі збереженими оборонними мурами, висота яких коливалася від 2 до 8 метрів, і деякі частини цих мурів мали залишки стрільниць.

В 1940-ві роки ХХ століття залишилися великі частини мурів та укріплень і житлових споруд біля східної вежі. Проте більшовики прийняли рішення використовувати каміння з мурів для будівництва сільських доріг і колгоспних споруд. Місцеві жителі використовували руїни замку на будівництво своїх хлівів і огорож.

Відео про руїни замку в селі Раковець

Youtube

Легенди

Беньовський разом із гарнізоном витримував облогу татар, аж доки запас харчів у замку не підійшли до кінця. Тому захисники замку були вимушені почати перемовини з татарами. В цей час юнак, ім'я якого не збереглось, здійснив неймовірний вчинок. Він зійшов вночі по мотузці зі стрімкої скелі до Дністра, двічі переплив річку та доплив Чернелиці, де знайшов притулок серед поляків. Він описав їм становище, в якому опинилися захисники фортеці, і запевнив, що Раковецький замок можливо відвоювати. Поляки рішуче діяли: вночі вони швидко оточили табір загарбників. Беньовський разом із своїм гарнізоном також здійснили вилазку зі сторони замку. В результаті, татари були розгромлені, а Раковецький замок визволено.

Чим зайнятися?

Краще за все відвідати руїни замку в рамках сплаву мальовничою річкою Дністер. Можна організуватись самостійно, або скористатись послугами однієї з туристичних компаній які пропонують сплави по Дністру з зупинками на цікавих точках маршруту слідування: Раковецький замок, Червона гора, Джуринський водоспад, Червоноградський замок.

Також не варто втрачати можливість зайнятись риболовлею на Дністрі та обов'язково організувати фотосесію в мальовничому каньйоні.

Як доїхати

Планувати поїздку варто з обласного центра або з міста Городенка, до яких легко дістатись залізничним транспортом майже з будь-якого куточку України. Між Івано-Франківськом (вулиця Залізнична, 30-А) та Городенка (вулиця Шевченка, 49) курсують автобуси міжміського сполучення, відправлення досить часте. Виходити потрібно в районі села Воронів, на перетині з вулицею Лесі Українки. Далі або ловити попутний транспорт, або йти пішки близько 5 кілометрів.

Також можна дістатись руїн замку по воді, в рамках сплаву або екскурсії Дністром.

Рецензія

Короткий огляд замку «Раковецький»
Координати локації48°47'47.4"N 25°17'33.9"E
Час будівництва 1660 рік
Основні будівникиРіч Посполита
Станруїни
Матеріалкамінь
Архітектурний стильфортифікаційна споруда
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїнемає
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Раковецький»
Сторінка на Google Maps
Івано-Франківська область, Коломийський район, село Раковець
Побудувати маршрут
Розташування Раковецький на мапі; Data: © OpenStreetMap contributors, SRTM, GEBCO, SONNY's LiDAR DTM, NASADEM, ESA WorldCover; Maps © Tracestrack
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Раковецький»
Відправити
Підписуйтесь на нас